1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İZCAN: HÜKÜMET TOPLUMUN SORUNLARINDAN KOPUK
İZCAN: HÜKÜMET TOPLUMUN SORUNLARINDAN KOPUK

İZCAN: HÜKÜMET TOPLUMUN SORUNLARINDAN KOPUK

İzcan, Başbakan İrsen Küçük ve bakanların, hükümetin icraatlarını anlatmak amacıyla düzenlediği basın toplantısında söylediklerini “halkla dalga geçme” olarak değerlendirdi

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, Başbakan İrsen Küçük ve bakanların, hükümetin icraatlarını anlatmak amacıyla düzenlediği basın toplantısında söylediklerini “halkla dalga geçme” olarak değerlendirdi ve hükümetin toplumun sorunlarından kopuk olduğunu iddia etti.

Muhalefeti de eleştiren İzcan, “Mücadeleyi, AK Partinin sömürgeci politikalarını göz ardı ederek sadece erken seçime ve işbirlikçi UBP hükümetini devirmeye indirgeyen çevreler başarısız olmaya mahkûmdur” dedi.

BKP Genel Sekreteri İzcan yaptığı açıklamada, Ulusal Birlik Partisi hükümeti ile Türkiye Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin, Kıbrıs sorununda çözümsüzlüğü kalıcılaştırmayı ve Türkiye ile entegrasyonu hedeflediğini iddia etti.

İzcan ayrıca AK Parti hükümeti ile UBP hükümetinin “sistemli nüfus aktarımı ile Kıbrıslı Türklerin demografik yapısını değiştirdiklerini” savunan İzcan, Kıbrıslı Türklerin toplumsal yok oluş tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ileri sürdü.

İzzet İzcan, Kıbrıs Türklerinin geleceğinin erken federal çözüme ulaşmaktan geçtiğini, bunun için tüm demokrasi güçlerinin en geniş güç birliğinin şart olduğunu kaydetti.

İzcan, UBP hükümetinin, AK Partinin talimatlarını ve Türkiye tarafından dayatıldığını iddia ettiği ekonomik programı uygulamaya koyduğunu ileri sürdü.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 444 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler