1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İZCAN, AP MİLLETVEKİLİ ZİMMER İLE GÖRÜŞTÜ
İZCAN, AP MİLLETVEKİLİ ZİMMER İLE GÖRÜŞTÜ

İZCAN, AP MİLLETVEKİLİ ZİMMER İLE GÖRÜŞTÜ

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, Avrupa Birleşik Solu / İskandinav Yeşil Solu Konfederasyon Grubu Başkanı ve AP Milletvekili Gaby Zimmer ile görüştü.

A+A-Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, Avrupa Birleşik Solu / İskandinav Yeşil Solu Konfederasyon Grubu (GUE/NGL) Başkanı ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Gaby Zimmer ile görüştü.

Ara bölgede, Ledra Palace’daki Dayanışma Evi’nde gerçekleşen görüşmede BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan ve BKP Dışilişkiler Sekreteri Salih Rüştü Sonüstün de hazır bulundu.

BKP’den yapılan açıklamaya göre, İzcan, yaptığı konuşmada, Kıbrıs sorunundaki çözümsüzlüğün tüm Kıbrıslıların aleyhine olduğunu söyledi. Kıbrıslı Türklerin toplumsal varlığının tehdit altında olduğunu ve yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu savunan İzcan, yapısal ekonomik krizin faturasının emekçilere ve çalışanlara çıkartılmaya çalışıldığını ifade etti.

İzcan, Avrupa Birliği’nin duruşunu da eleştirerek, “Kıbrıs sorunu toplumlararası bir soruna indirgenemez. Bu uluslararası bir sorundur. Aynı zamanda AB’nin sorunudur. Kıbrıs sorununun ortaya çıkmasında İngiltere gibi bazı AB devletlerinin birinci derecede sorumluluğu bulunmaktadır. Dolayısı ile AB aktif bir şekilde soruna taraf olmalı ve erken çözüm için harekete geçmelidir” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 448 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler