1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İyi yoğrulan hamur, pişince lezzet verir
İyi yoğrulan hamur, pişince lezzet verir

İyi yoğrulan hamur, pişince lezzet verir

Temposu zaman zaman düşük olan maçta beklediğimiz kaliteyi bulamasak da akıllı oyun oynayan ve futbolun basit gereklerini yapmayı başaran Çetinkaya galip gelerek yarışın içinde olacağını göstermiş oldu. Sakatlıklar ve sürekli değişen kadrosuyla henüz tam

A+A-

 

 

Temposu zaman zaman düşük olan maçta beklediğimiz kaliteyi bulamasak da akıllı oyun oynayan ve futbolun basit gereklerini yapmayı başaran Çetinkaya galip gelerek yarışın içinde olacağını göstermiş oldu. Sakatlıklar ve sürekli değişen kadrosuyla henüz tam anlamıyla dengeli bir takıma sahip olamayan Mağusa Türk Gücü, gel-gitler yaşamaya devam ediyor. Ikedia gibi önemli bir oyuncunun yokluğu ve orta alanda top taşıyıp, pas yapacak veya takımın hücum anlamında daha iyi organize olmasını sağlayacak oyuncu eksikliği her geçen hafta etkisini daha fazla gösteriyor. Bu, takıma olumsuz yansırken, özellikle zirveye oynayan takımlara karşı yapılan maçlarda negatif bir durum oluşturuyor. Dünkü maçta da aynı durum vardı. Orta alanda kalabalık savunma anlayışıyla oynayan ve ileride Cedric ile Batshi’ye atılan ara veya aşırtma paslarla etkili olabilen rakibi karşısında daha fazla ve ayağa paslarla oynaması gereken sarı yeşilliler, bunun tersine bir oyunla ve Osman’ın gereksiz yere gördüğü kartlarla on kişi kalarak rakibe neredeyse teslim olma durumuna geldiler. Golcü özellikleri olan Nikolou ve Yasin gibi oyuncularla orta alandan organize atak yapmak neredeyse imkansız. İki futbolcu da özellikleri itibarıyle bunu yapamıyorlar. En önemli eksiklik ve müdahale edilmesi gereken nokta burası. Orta alanda etkinlik yeterince yokken Erol’un oyundan alınması yanlıştı. Nitekim Erol oyundan alındığında skor hala 1-0 idi. Ceza alanında etkili olabilecek bir golcü olan Jacques oyuna alınmasına karşın, topu oraya kadar taşıyabilecek, ya da kanatlardan etkili olabilecek adam olmayışı da ayrıca bir handikap oldu. Takım kalesinde kolay kolay gol görmüyor ama hücumda da yeterince çoğalma ve organize atak geliştirme görevlerini yerine getirmiyor. Bugüne kadarki maçlarda görünen o ki bu amaçla transfer edilen Uğur Yasan da bekleneni veremiyor. Ancak ne olursa olsun devrearası yapılacak yerinde transferlerle takımın başarısı yeniden ivme kazanabilir. Bundan sonra devre arasına kadar ligin alt kısımlarında olan takımlarla karşılaşacak olan sarı yeşillilerin, zirve yarışından kopacağını düşünmüyorum.

Çetinkaya’da ise hamur iyi yoğruldu, son derece lezzetli börek-çörek ya da ekmekler pişirilmeye başlandı. Belki hamura biraz daha malzeme katılabilir ama tecrübeli isimlerle birlikte genç oyuncular, tam bir takım gibi uyum içinde oynuyorlar. Teknik adam krizine rağmen çabuk toparlanan sarı kırmızılılar, yönetimin iyi çalışması ve elindekiyle neler yapabileceğini iyi bilen bir teknik adamla yola devam ediyor olmaları, onlar adına çok önemli artılar oldu. Cedric ve Batshi’ye atılan ara pasları, kanatlardan Tunç ve Ertan’la etkili olabilme becerisi, savunmada neredeyse hiç hata yapmama ve orta alanda çabuk kapanıp rakibe boş alan vermeme görevleri eksiksiz yerine getirildi. Bu oyunla kolay çözülmeme ve golcüleriyle gol bulabilme prensiplerini edinen Çetinkaya, artık yarışta ciddi şekilde var olduğunu ispatlamış oldu. Ancak Yenicami maçı onlar için daha ciddi bir sınav olacak.

Ecvet Kanatlı iyi bir yönetim gösterirken, yardımcılar özellikle bazı ofsayt pozisyonlarında yanlış bayrak kaldırdılar. Mağusa Türk Gücü taraftarlarının kendi aralarındaki tartışması son derece çirkindi. Ancak küfür edilmesini istemeyen taraftarların olması, camia adına olumlu. Cedric’in ikinci golünün ise tüm MTG taraftarları tarafından alkışlanması ise takdir edilmesi gereken bir davranıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler