1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İYİ OYUNCULAR ÇIKABİLİR'
İYİ OYUNCULAR ÇIKABİLİR

'İYİ OYUNCULAR ÇIKABİLİR'

PeacePlayers kampında antrenörlük yapan eski NBA sporcusu Doug Overton kamptaki gençlerin yapılacak doğru planlarla çalıştırılmaları halinde aralarından çok iyi basketbolcular çıkabileceğini belirtti

A+A-

 

 

 

 

 

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen PeacePlayers Kıbrıs Basketbol kampında koçluğu NBA’de 12 yıl aktif sporcu, son 8 yıldır ise antrenörlük yapan Doug Overton üstlendi.

PeacePlayers Basketbol Kıbrıs kampında 6 – 12 yaş arasındaki gençlere basketbol öğreten Doug Overton, Kuzey ve Güney Kıbrıs basın mensupları için organize edilen tanıtım gezisinde Arca Spor Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı.

Doug Overton ile yapılan özel sohbette Kıbrıs’a ilk kez geldiğini ve burada olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Overton buraya gelirken Kıbrıs hakkında herhangi bir bilgisi olmadığını ve nasıl bir yere geleceğinden haberi olmadığını söyleyerek, Kıbrıs’ı çok beğendiğini vurguladı.

Overton kampta çalıştığı gençlerle ilgili sorulan soru üzerine, kampa katılan gençlerin zeki ve yetenekli olduğunu söyledi ve verilen bilgilerin, gösterilen hareketlerin gençler tarafından hemen uygulanabildiğini belirtti. Daug Overton kamptaki gençlerin yapılacak doğru planlarla çalıştırılmaları halinde aralarından çok iyi basketbolcular çıkacağını da sözlerine ekledi.

 

KIYASLAMA YAPTI

Overton sorulan bir soru üzerine ABD ile Kıbrıs’taki gençlerin basketbol kalitelerini kıyasladı. Overton ABD’de basketbolun bir hayat biçimi olduğunu ve her kesin basketbol oynadığını, basketbol için gerekli alt yapının da çok iyi seviyede olduğunu belirtti. Kıbrıs’ta ise gençlerin genelde futbol oynamaya daha meyilli olduğunu, basketbolun ABD’deki kadar popüler olmadığını ve alt yapıda eksiklikler olduğunu anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 426 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler