1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İyi futbol puan getiriyor
İyi futbol puan getiriyor

İyi futbol puan getiriyor

Dumlupınar iyi yolda. İyi organize oldular. Arzulu ve istekli başladılar. Solda Mustafa Köleli’nin bindirmeleri ardı ardına pozisyonlar oluşmasını sağladı. Kaçırılan pozisyonlar ve penaltıdan sonra Ali Ceylan’ın penaltı golü, çok iyi bir motiv

A+A-

 

 

Dumlupınar iyi yolda. İyi organize oldular. Arzulu ve istekli başladılar. Solda Mustafa Köleli’nin bindirmeleri ardı ardına pozisyonlar oluşmasını sağladı. Kaçırılan pozisyonlar ve penaltıdan sonra Ali Ceylan’ın penaltı golü, çok iyi bir motivasyon oldu. Oyundan kopmalar yaşanmadı.

İlk devrede hücumda etkili olmayı başaran sarı kırmızılılar, ikinci devrede, risk alarak ileriye çıkan rakipleri karşısında orta alanda alan daraltarak, daha temkinli oynadılar. Savunmanın neredeyse hata yapmadığı Dumlupınar’da, hücumda Süleyman’ın rakip savunmayı yıpratması, Mehmet Tuğral’ın pas organizasyonlarındaki etkinliği ve oyuna sonradan giren Mahmut ile Mustafa Ergazi’nin etkili oyunu üç farklı galibiyeti getirdi. Bu oyun anlayışı Dumlupınar’ın ligde kalmasını sağlar.

Ancak sarı kırmızılıları zorlu maçların  beklediğini bilmek gerekir. Binatlı ise bazı önemli oyuncularından yoksun ve iyi başlamadığı maçta yeterli gol pozisyonu üretemedi. Tek forvet Hüseyin’le etkili olunamadı. İleride çoğalma sağlanamadı. Savunma ise ilk devrede kötü oynayınca ve özellikle birebirde hatalar yapınca çok pozisyon verildi.

İkinci devrenin başında daha iyi oynayan sarı yeşilliler, buna karşılık kapalı savunmayı aşamadılar. Özellikle kanatlar etkili olamadı. Sonuçta onlar için üç farklı mağlubiyetle hafta puansız kapandı. Aziz Dayı iyi yönetim gösterdi. Pozisyonlara yakındı. Yardımcıları da başarılıydı. Bu arada ilk devrede sakatlanan yardımcı hakem Hakkı Emir’e ve bir süre önce ciddi bir rahatsızlık geçiren eski kulüpler birliği başkanı Özel Tahsin’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler