1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İyi başladılar
İyi başladılar

İyi başladılar

Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’na katılan sporcularımız ilk gün karşılaşmalarında başarılı sonuçlara imza attılar. Limasol Kooperatif Bankası’nın sponsorluğunda katıldığımız ve 32 ülkeden sporc

A+A-

 

 

Genç bilardocularımız, Avrupa Gençler Şampiyonası’nın ilk gününde başarılı sonuçlara imza attılar

 

İyi başladılar

 

·        Mehmetali Sözgen “10 Top”ta ilk karşılaşmasından mağlubiyet ile ayrılırken, Berk Mehmetcik ilk iki karşılaşmasını da kazanarak takımın moral kaynağı oldu.  Hüseyin Çelikağ ise bir galibiyet ve bir mağlubiyet ile yoluna devam ediyor

 

 

Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’na katılan sporcularımız ilk gün karşılaşmalarında başarılı sonuçlara imza attılar.

Limasol Kooperatif Bankası’nın sponsorluğunda katıldığımız ve 32 ülkeden sporcuların mücadele ettikleri şampiyona 8 Top, 9 Top, 10 Top ve 14+1 Top disiplinlerinde gerçekleştiriliyor.

 

HÜSEYİN, üseyin STRAİGHT POOL’A VEDA ETTİ

Straight Pool (14+1) disiplininde mücadele eden tek sporcumuz Hüseyin Çelikağ galip geldiği ilk karşılaşmanın ardından aldığı iki mağlubiyet ile bu disipline veda etti. Hüseyin ilk karşılaşmasında Macar Beyrent Justin’i 100- 83 mağlup ederken, ikinci karşılaşmasında Slovak Koniar Jakub’a 100-58 mağlup olmaktan kurtulamadı. Üçüncü turu bay geçen Hüseyin Çelikağ, 4’üncü turdaki rakibi Macar Varga Bence’ye de 100-39 mağlup olunca Straight Pool’a veda etti.

 

BERK KAYIPSIZ İLERLİYOR 

Pupilslarda yarışan sporcumuz Berk Mehmetcik “10 Top” disiplininde oynadığı ilk iki karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılıp şampiyonaya iyi bir başlangıç yaptı. Berk, ilk karşılaşmasında Çek Cumhuriyeti’nden Nechule Josef’i 6-2, ardından Hollandalı Perşad Kaylaş’ı ise 6-3 mağlup ederek yoluna kayıpsız devam eden sporcumuz oldu.

 

İLK MAÇINI KAYBETTİ

Pupilslarda mücadele etmekte olan bir diğer sporcumuz Mehmetali Sözgen ise ilk maçında Slovak Kragulnik Denis’e 6-1 mağlup oldu. İkinci turu bay geçen Mehmetali bugün “10 Top”taki üçüncü maçına çıkacak.

 

BİR GALİBİYET, BİR MAĞLUBİYET

Juniorslarda mücadele etmekte olan Hüseyin Çelikağ ise “10 Top” disiplininde bir galibiyet, bir de mağlubiyet elde ederek üçüncü maçını beklemeye başladı. Hüseyin ilk karşılaşmasında Arnavut Sinanaj Neviton’u mağlup ederken, ikinci karşılaşmasında Rus Smelrutskii Darila’ya 5-2 mağlup oldu ve üçüncü turdaki rakibini beklemeye başladı.

30 Temmuz’da başlayan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”  6 Ağustos Cumartesi günü sona erecek.

 

Sporcularımızın şampiyonanın ilk gününde elde ettiği sonuçlar şöyle:

Straight Pool (14+1) Juniors

Hüseyin Çelikağ: 100  Beyrent Justin (Macarisrtan): 83

Koniar Jakub (Slovak): 100 Hüseyin Çelikağ: 58

Varga Bence (Macaristan) : 100 Hüseyin Çelikağ: 39

“10 Top” Juniors

Hüseyin Çelikağ : 7  Sinanaj Neviton (Arnavutluk) : 3

Smelrutskii Darila (Rusya): 5 Hüseyin Çelikağ: 2

 

“10 Top” Pupıls

Berk Mehmetcik: 6 Nechule Josef (Çek Cumhuriyeti): 2

Perşad Kaylaş (Hollanda): 3 Berk Mehmetcik: 6

Mehmetali Sözgen: 1 Kragulnik Denis (Slovakya): 6

 

 

 

 

Bu haber toplam 621 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler