1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İTİRAZ CUMAYA
İTİRAZ CUMAYA

İTİRAZ CUMAYA

Telsim Süper Lig’in Girne temsilcisi Doğan Türk Birliği kulüp yönetimi, Çetinkaya ile sezon öncesi (6 hafta önce) oynadıkları “Süper Kupa” maçında Çetinkaya cezalı futbolcu oynattığı gerekçesi ile Cuma günü futbol federasyonuna itiraz di

A+A-

 

 

Doğan Türk Birliği, Çetinkaya ile oynadığı Süper Kupa final maçında cezalı futbolcu oynattıkları gerekçesi ile ilgili itiraza hazırlanıyor

 

Doğan Türk Birliği Kulüp başkanı Bayar Piskobulu, “Müsabaka talimatnamesinin 28/4 ve 24/F fıkrası uyarınca karşılaşmanın iptal edilmesi gerekir”

 

Çetinkaya Kulüp Başkanı Ömer Arhun, “Konuyu yönetim kurulumuzda bizler de değerlendireceğiz”

 

Hüseyin KIRAL

 

Telsim Süper Lig’in Girne temsilcisi Doğan Türk Birliği kulüp yönetimi, Çetinkaya ile sezon öncesi (6 hafta önce) oynadıkları “Süper Kupa” maçında Çetinkaya cezalı futbolcu oynattığı gerekçesi ile Cuma günü futbol federasyonuna itiraz dilekçesi verecek.

 

PİSKOBULU, “HATA YAPILDI VE BU HATADAN DÖNÜLMELİ”

 

Konu ile ilgili olarak Doğan Türk Birliği kulüp başkanı Bayar Piskobulu yaptığı açıklamada, “Federasyon karşılaşmayı tescil etmiştir. Ancak müsabaka talimatnamesinin 28. maddesinin, 4. bendi de gayet açıktır ve müsabaka tescil edilmiş olsa da, müsabaka sonucuna etki edilmiştir. Bu etki tescilden sonra ortaya çıktığı için tescil iptal edilip, gerekli işlemler ne gerekiyor ise o yapılmalıdır dedi.

Piskobulu, “Burada birileri bir hata yaptı ve bu hatadan en erken zamanda dönülmelidir” dedi.

“Çetinkaya bilerek veya bilmeyerek cezalı olan futbolcusunu resmi bir karşılaşma olan Süper Kupa’da oynattı. Karşılaşmada olmaması gereken bu oyuncu, 2’de gol kaydetti” açıklamasında bulunan Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu, “Kulüp avukatlarımızla dün bir toplantı daha yaptık ve gerekli iltiarzı Cuma sabah yapacağız” dedi.

Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu, 24. Maddenin, (f ) fıkrası uyarınca Çetinkaya hükmen yenik de sayılmalı dedi.

 

ARHUN, “KONUYU YÖNETİM KURULUMUZDA GÖRÜŞECEĞİZ”

 

Çetinkaya kulüp başkanı Ömer Arhun, Çetinkaya başkanlığına sezon başında geldiğini ve burada bir gözden kaçma olayı olduğunu vurgularken, “Şu anda Doğan Türk Birliği camiası konu ile ilgili herhangi bir itiraz yapmadı. Ancak konunun hassasiyeti nedeni ile yönetim kurulu üyelerimizle yapacağımız toplantı sonrası olayı değerlendirip, avukatlarımızla da görüşüp yapılacak itiraz doğrultusunda karar üreteceğiz” dedi. 

 

Doğan Türk Birliği’nin Süper Kupa ile ilgili itirazına gerekçe olan madde şöyle:

 

MADDE 24 - HÜKMEN YENİK SAYILMALAR

 f) Herhangi bir sebeple cezalı veya idari tedbirli olan futbolcu veya futbolcuların müsabaka isim listesine yazılması,

 

MADDE 28 - MÜSABAKA SONUÇLARININ TESCİLİ

4) Müsabaka sonucunu etkileme eylemi, müsabakanın sonucunun tescilinden sonra anlaşılsa dahi tescil iptal edilir. Tescilin iptali, kulüplere herhangi bir tazminat ve sair talep hakkı vermez

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 365 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler