1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İTFAİYE YANGIN KONUSUNDA UYARDI
İTFAİYE  YANGIN KONUSUNDA UYARDI

İTFAİYE YANGIN KONUSUNDA UYARDI

İtfaiye Müdürlüğü, 2011 yılında toplam 831; 2012 yılında ise mart sonu itibarıyla toplam 91 yangın olayı meydana geldiğini açıkladı.

A+A-

 

“Mart sonuna kadar toplam 91 yangın olayı meydana geldi”

İtfaiye Müdürlüğü, 2011 yılında toplam 831; 2012 yılında ise mart sonu itibarıyla toplam 91 yangın olayı meydana geldiğini açıkladı.
İtfaiye Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl ve bu yıl yaşanan yangın olaylarıyla ilgili şu bilgiler verildi:
“2011 Yılında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 495 adet ekin, bahçe, anız, kuru ot ve balya; 141 adet bina; 123 adet motorlu araç; 46 adet elektrik; 8 adet kümes ağıl ve barınak; 10 adet orman; 4 adet yakıt (LPG); 4 adet de diğer ( Baca, fırın, kazan, gb.) toplam 831 adet yangın meydana gelmiştir.
Bu yıl ise, 31 Mart itibarıyla meydana gelmiş yangın sayısı toplamı 91 adettir. Bu yangınların açılımı ise, 13 adet arazi, 38 adet bina, 19 adet motorlu araç, 7 adet elektrik, 2 adet barınak, 1 adet orman, 5 adet yakıt ( LPG), 2 adet deniz aracı ve 4 adet de diğer (baca, fırın, kazan) yangınıdır.”

“YANGINA KARŞI DUYARLILIK ŞART”

Vatandaşların can ve mal kayıpları yaşamamaları için yangınlara karşı duyarlı olmaları gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, alınacak basit önlemlerle insanların can ve mallarını korumasının büyük yarar sağlayacağı kaydedildi ve şu hatırlatmalar yapıldı:
“Çocukların kibrit, çakmak veya kıvılcım çıkartan gereçlerle oyun oynamamaları için gerekli önlemleri alınız; Evlerimizin ve iş yerlerimizin avlu ile çevresinde türeyen kuru otları sökerek veya sürdürerek temizleyiniz. Kesinlikle yakmak suretiyle temizlemeyiniz.
Orman ve arazi alanlarında sigara içilmesi halinde, sigaranın söndürülmesi sırasında çok dikkatli olunmalı.
Hasata başlanacağı dönemde, egzozu delik veya çürük tarım araçlarıyla arazi ve orman içlerinde seyredilmemelidir.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 569 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler