1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İTFAİYE İSTİYORUZ'
İTFAİYE İSTİYORUZ

'İTFAİYE İSTİYORUZ'

YENİDÜZEN Gazetesi bugün manşetine taşıdığı haberinde İskele bölgesinde yaşanan itfaiye sorununa dikkat çekti. İtfaiye olmadığı İskele yangınlarla boğuşurken, bölge halkının hükümetten tek talebi var, “İtfaiye istiyoruz!” Geçtiğimiz haf

A+A-

YENİDÜZEN Gazetesi bugün manşetine taşıdığı haberinde İskele bölgesinde yaşanan itfaiye sorununa dikkat çekti. İtfaiye olmadığı İskele yangınlarla boğuşurken, bölge halkının hükümetten tek talebi var, “İtfaiye istiyoruz!”

 

Geçtiğimiz hafta sonu İskele’de çıkan ve 200 ağacın kül olduğu yangın sonrası vatandaşlar itfaiye taleplerini bir kez daha dile getirdi. Uzun süredir kurulacak denen İtfaiye Teşkilatı’na ayrılan bölgenin hemen karşısında çıkan yangın 2 saat içerisinde kontrol altına alındı. İtfaiye’nin Mağusa’dan gelene kadar uzun bir yol kat etmesi büyük zarara yol açtı. Halk yaşanan bu durum karşısında itfaiye talebini bir kez daha dile getirdi.

 

VATANDAŞ TEPKİLİ

Özellikle yaz döneminde bölgede birçok yangın çıkması, arazi ve evlerin bölgenin kendine ait bir itfaiye teşkilatının bulunmaması can ve mal güvenliğini tehlike altında bırakıyor. Çıkan yangınlara bölge halkı kendi imkanları ile müdahale ederken, itfaiye gelene kadar büyük zarar yaşanıyor.

Kağıt üzerinde İlçe olarak belirtilen İskele’nin hakkı olan İtfaiye’ye 30 yıldır kavuşamadığını belirten vatandaşlar, son çıkan yangından sonra özde değil sözde ilçe olduklarını bir kez daha anladıklarını dile getirdi. Mağusa’dan gelen itfaiyenin yolların düzenlemesinin ardından 13 tane çember geçmesi gerektiğini belirten bölge halkı, itfaiye gelene kadar zararlarının büyük olduğunu, kendi itfaiyelerinin olması durumunda bu gibi durumlara karşı zararlarının daha da azalacağının altını çiziyor.

 

30 YIL ÖNCE VARDI

Bundan 30 yıl öncesine kadar bölge sakinlerinin ve yurt dışında yaşayan İskelelilerin katkıları ile bölgeye itfaiye aracı alınmıştı. Ancak yangın esnasında müdahalede bulunacak eğitimli personelin bulunmaması ve başka bir bölgenin ihtiyacı olduğu gerekçesi ile bu araç bölgeden alındı. Tekrardan geri verilecek denen itfaiye aracı bir daha geri verilmedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1277 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler