1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İTALYAN SİNEMA GECELERİ' BAŞLIYOR
İTALYAN SİNEMA GECELERİ BAŞLIYOR

'İTALYAN SİNEMA GECELERİ' BAŞLIYOR

LTB’nin İtalya’nın Lefkoşa Büyükelçiliği’yle işbirliği içinde düzenlediği “Lefkoşa’da İtalyan Sinema Geceleri” bu akşam başlıyor

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’nin İtalya’nın Lefkoşa Büyükelçiliği’yle işbirliği içinde düzenlediği “Lefkoşa’da İtalyan Sinema Geceleri” bu akşam başlıyor.

 

Surlariçi’ndeki Arabahmet Kültür Evi’nde 23 Ekim’e kadar sürecek etkinlikte, 7 İtalyan filmi seyirciyle buluşacak. Hem klasik, hem de 2000’li yılların İtalyan sineması seçkilerinin yer alacağı etkinliğin açılışı bu akşam saat 20:00’de kokteylle yapılacak. Etkinliğin açılışına LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ile İtalya’nın Lefkoşa Büyükelçisi Alfredo Bastianelli de katılacak.

 

“Dünyada İtalyan Dili Haftası” etkinliklerinin resmi bir etkinliği olarak yer alacak etkinliğin açılışında İtalyan lezzetleri de sinemaseverlere sunulacak. Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın İtalyan film müziklerinden oluşan bir dinleti sunacağı açılışta yönetmen Ferzan Özpetek’in 2003 yapımı “Karşı Pencere” filmi de gösterilecek.

 

İtalyanca dilinde ve Türkçe/ İngilizce altyazılı gösterilecek filmler halka açık ve ücretsiz olacak.

 

Son geceki film saat 20.00’de, diğer filmler saat 20.30’da başlayacak. Etkinliğin programı şöyle:

 

16 Ekim Pazar “Karşı Pencere”; 17 Ekim Pazartesi “Son Öpücük”; 18 Ekim Salı “Malena”; 20 Ekim Perşembe “100 Adım”; 21 Ekim Cuma “Cahil Periler”; 22 Ekim Cumartesi “Ex”; 23 Ekim Pazar “Tatlı Hayat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler