1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İsyancı vekiller KAŞİF diyecek mi?
İsyancı vekiller KAŞİF diyecek mi?

İsyancı vekiller KAŞİF diyecek mi?

UBP’de kurultay yarışı Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in adaylığını açıklaması ile resmen başlamış oldu. Başbakan İrsen Küçük’ün adaylığını açıklamasının ardından kimlerin aday olacağı yönünde birçok isim yazılmıştı. Adaylığına kesin gözle ba

A+A-

 

UBP’de kurultay yarışı Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in adaylığını açıklaması ile resmen başlamış oldu. Başbakan İrsen Küçük’ün adaylığını açıklamasının ardından kimlerin aday olacağı yönünde birçok isim yazılmıştı. Adaylığına kesin gözle bakılan Kaşif ise, tam istediği zaman olmasa da önceki gün ani bir kararla “Ben de adayım” dedi.

Şimdi UBP Kurultayı için resmen 2 aday olurken, kimleri hangi tarafı destekleyeceği merak konusu oldu.

Bir süre önce UBP vekilleri Hasan Taçoy, Türkay Tokel, İlkay Kamil, Zorlu Töre, Ergün Serdaroğlu ve Afet Özcafer, Başbakan İrsen Küçük’ten duydukları memnuniyetsizliği hazırladıkları bir muhtıra ile gündeme taşımıştı.

İsyancı vekiller olarak adlandırılan bu vekillerin kurultayda kimi destekleyeceği ise netleşmemişti. Tokel, yaptığı açıklamalarda, “Bir adayımız var belli değil” açıklamaları ile gündeme gelirken, Taçoy, ve Zorlu Töre “Aday olabilirim”  ifadeleri ile adaylığa göz kırpmıştı.

Bu bağlamda ‘isyancı vekillerin’ kimi destekleyeceğini onlara sormak için aradık. Günboyu aradığımız İlkay Kamil, Ergün Serdaroğlu ve Zorlu Töre telefonlarına yanıt vermedi Hasan Taçoy ise ‘toplantıdaydı’ sonrasında ulaşmak mümkün olmadı.

Tek ve net açıklama yapan Türkay Tokel oldu: “Ben kendi adıma konuşacak olursam, desteğim Ahmet Kaşif’in. Diğer arkadaşlarda büyük bir ihtimal Kaşif’i destekleyecek. Ama yine de bunu onlara sormak lazım. Ama ben sonuna kadar Kaşif’, destekleyeceğim.  Ciddi, çekişmeli bir kurultay ve seçim olacak.”

Afet Özcafer ise net yanıt vermekten kaçındı, temkinli yaklaştı, “Henüz arkadaşlarla tartışmadık. Zaten dün (önceki gün) açıklandı. Değerlendirip, karar alacağız. Ama şuana kadar herhangi bir görüşme yapılmadı. Biraz şekillensin bakacağız” dedi.


Küçük, Erdoğan’ın reklamcısı ile çalışıyor…

AK Parti’nin kuruluş çalışmaları sırasında Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte çalışma teklifini kabul eden ve kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’nin siyasi iletişimini yürüten Erol Olçak ile Başbakan İrsen Küçük’ün el sıkışacağı kulislerde konuşuluyor.

Küçük’ün Ankara ziyareti sırasında Olçak ile bir araya geleceği ve AK Parti’nın bütün genel ve yerel seçim kampanyalarını yöneten Olçak’tan, UBP Kurultayı’na yönelik kampanyasını yürütmesini isteyeceği bilgileri edinildi.


 

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin temeli atılıyor

20 Temmuz Cuma günü 2 temel atma töreni yapılıyor. Birinci tören YDÜ’nün yapacağı caminin olurken, diğeri Haspolat’taki Külliye’nin…

YDÜ tarafından Kuzey Kıbrıs’ın en büyük cami projesi olarak açıklanan projenin temel atma töreni, 20 Temmuz’da Türkiye’den gelecek yetkililer yapılacak.

Diğer yandan kamuoyunun tepkisine neden olan Haspolat’taki ‘Külliye’nin de temel atma töreni gerçekleşecek.  Ancak tepkilerin yumuşaması için isim değişikliğine gidilerek, ‘külliye’ değil  ‘Hala Sultan İlahiyat Koleji’ ismiyle temeller atılacak.

 


 

ÖRP operasyonu ve Aslanbaba 

 

“ Başbakan İrsen Küçük, Meclis’in açılacağı döneme kadar, ÖRP operasyonunu tamamlamak istiyor.

 Tek şartı, ÖRP’nin kendisi ile makam pazarlığı yapmaması.

 “Gelin ve UBP’de yerinizi alın” diyor…

 Eğer ÖRP’den iki vekil UBP’ye katılırsa…

 Küçük de bunu UBP PM’de kabullendirirse…

 O zaman vukuatları artan Ejder Aslanbaba’dan da kurtulmayı kafasına koydu…

 Çiziği attı…

 Küçük’ün, Aslanbaba’nın Başbakanlığa gelerek, “Dış Türkler Başkanlığı”nda çalışmasını da istemiyor artık…”

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ

 


Aferini aldık mı gerisi teferruat

 

“Kutlama merasimlerinin yapıldığı caddeler pislikten geçilmezken pırıl pırıl oldu bir gün içinde…

Tüm imkânlar seferber edildi…

Süslemeler, havai fişekler, eğlenceler, yemekler her şey tam takır.

Kıymetli misafirlerin geçeceği yol güzergâhları değim yerindeyse bal dök yala…

 “Dostlarımıza rezil olmayalım, bizi yanlış tanımasınlar” düşüncesiyle tüm pislikler halının altına atıldı…

Kıbrıs İşlerinden sorumlu T.C. Bakanı Beşir Atalay’ın “Ülkede refah seviyesi çok yüksek” açıklamasının hakkını vermek gerek diye düşünmüş bizim hükümet…

Bakın “Yollarımızda temiz, karnımız tok” demeye getirmeye çalışmışlar.

Bunca şeyin karşılığı ise koca bir aferin…

Aferin aldık mı gerisi teferruat nasıl olsa…”

 

MEHMET EŞ

 


Belediye toparlanacak diye…

“Haksızlık gerçekten barizdir... Aylardır toplanmayan ücretlerin ve vergilerin topunu tek vuruşta almaya kalkışıyorlar. Hem de ayın ortasında çıkarılan ve taksitlendirme anlayışını içermeyen, el yakan faturalarla… Zaten aylardır belediye hizmetleri yönünden mağdur edilen Lefkoşalıya bir de “yüklü ve el yakan faturalar” darbesi…

Belediyenin toparlanması hepimizin beklentisidir. Ama bu toparlanma Lefkoşalının haklarına halel getirmeden, Lefkoşalı mağdur ve tedirgin edilmeden yapılmalı. “Belediye toparlanacak” diye Lefkoşalıyı darmadağın etmek, hiçbir belediyecilik anlayışına sığmaz. Çünkü gerçek belediyecilik ne demektir? Kentsel duyarlılıkları göz önünde bulundurmak, kentlilerin yanında esenlendirici bir anlayışla durmak demektir.”

AHMET TOLGAY


 

 

“Asa kimdeyse güç ondadır. Memleketin siyaseti "parti içine" yönelik, ilginç bir siyasettir. Asa İrsen beydedir. Hedefi de KKTC değil UBP'dir.”

Okan DAĞLI’nın profilinden

***

 “Uçağı ne yapacağız bu saatten sonra. Memlekette ağaç kalmadı zaten :(“

Ekrem Mavigözlü’nün profilinden


 

HASTAYA DOKTOR YOK!..

“Thalassaemia Merkezi’nde düzenli kan transfüzyonu ve tedavi alan hastalara bugün (dün) kan takılamadı ve diğer tedavileri verilmedi. Merkezde görev yapan doktor izin ve hastalık durumlarında merkez doktor eksikliği nedeniyle boş kalıyor”

 Thalassaemia Derneği


ÖZELLEŞTİRME…

“UBP Hükümeti bilmelidir ki Telekomünikasyon Dairesi’nin peşkeş çekilmesine asla seyirci kalmayacağız. Toplumun değerlerine sahip çıkma duyarlılığı içinde olan tüm kesimlerle birlikte gerekli hassasiyet içinde olacağımızın ve mücadelemizi yükselteceğimizin, halkımız tarafından bilinmesini isteriz.”

Özkan YORGANCIOĞLU (CTP Genel Başkanı)


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler