1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞVEREN VE İŞÇİ HEMFİKİR
İŞVEREN VE İŞÇİ HEMFİKİR

İŞVEREN VE İŞÇİ HEMFİKİR

İşveren de işçiler de ortak görüşte birleşti: Asgari ücret YETMİYOR! Yeni yıl ile birlikte ücret artışları gündemdeyken, özel sektör çalışanlarına ve işverenlere “asgari ücretlerin durumunu” sorduk. Mevcut miktar bin 300 TL iken, vatan

A+A-

 

İşveren de işçiler de ortak görüşte birleşti:

Asgari ücret

YETMİYOR!

 

Yeni yıl ile birlikte ücret artışları gündemdeyken, özel sektör çalışanlarına ve işverenlere  “asgari ücretlerin durumunu” sorduk. Mevcut miktar bin 300 TL iken, vatandaş “Normal bir hayat için en az 2 bin 500 TL gerekli” diyor…

 

Ayça Akarca: Hayat pahalılığı, yapılan zamlar, kira bedellerinin döviz oluşunu düşünürsek; bu miktar yalnızca ev kirası ve faturalara yeter

 

Gözde Makrun: Ben her gün Güzelyurt’tan Lefkoşa’ya gelip gidiyorum. Yol masraflarım asgari ücretin neredeyse yarısına mal oluyor. Burada ev kiralamayı düşündüm, kira bedelleri hem pahalı, hem de sterlin üzerinden.

 

Gökmen Kılıçoğlu: Benzin, elektrik, gıda gibi şeylere sürekli zam yapılmakta, bununla orantılı olarak asgari ücretlere yapılan zam oranları çok düşük.

 

Ali İhsan Akça: Bana sorarsanız maaşların artırılması çözüm değil. Ekonominin genel anlamda düzelmesi ve ülke içerisinde dönen paranın, yurt dışına çıkmaması gerekli. Hayat pahalılığı çözülmeli.

 

Ahmet Çobanoğlu: İnsanların hayatlarını sürdürmeleri için en az bin 750 TL almaları şart. Mevcut hayat şartlarında ve zamlarla birlikte bu para ancak yeter.

 

Diner Sönmez: Bence asgari ücretin en az 3 bin TL olması gerekli. Ben yalnızca çocuğumun okulu ve elektrik masrafları için her ay, bin 200 TL harcıyorum.

 

Levent ÖZDAĞ ve Tanju KONURALP’in haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler