1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İSTİHDAM'LARA TEPKİ BÜYÜYOR
İSTİHDAMLARA TEPKİ BÜYÜYOR

'İSTİHDAM'LARA TEPKİ BÜYÜYOR

Yorgancıoğlu: “UBP’nin istihdam ve terfi girişimleri hiçbir yasa ve ahlaki temele dayandırılamaz” Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin son istihdam ve terfi girişimlerinin hi

A+A-

 

Yorgancıoğlu: UBP’nin istihdam ve terfi girişimleri hiçbir yasa ve ahlaki temele dayandırılamaz

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin son istihdam ve terfi girişimlerinin hiçbir yasa ve ahlaki temele dayandırılamayacağını savunarak, “Yarattıkları adil olmayan ve çarpık bu yapının bir kartopu gibi büyüyerek kendi üstlerine döneceği ve kendilerinin bu enkazın altında kalacağı günler yakındır” dedi.

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin son istihdam ve terfi girişimlerinin hiçbir yasa ve ahlaki temele dayandırılamayacağını savunarak, “Yarattıkları adil olmayan ve çarpık bu yapının bir kartopu gibi büyüyerek kendi üstlerine döneceği ve kendilerinin bu enkazın altında kalacağı günler yakındır” dedi.

 

CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre Yorgancıoğlu, “UBP Hükümeti’nin yasa tanımaz ve halkın adalet duygusunu derinden sarsan partizan tutumu artık ifrata kaçtığını (çok ileri gittiğini)” öne sürerek, UBP’nin son istihdam ve terfi girişimlerinin, hiçbir yasa ve ahlaki temele dayandırılamayacağını savundu.

 

“Hükümetin, demokratik hukuk devleti ilkesini ayağının altına paspas yapıp üzerine başmaktan çekinmediğini ve bütün yasa dışı icraatlarının hesabını vermesinin kaçınılmaz ve ertelenemez bir zorunluluk olduğunu” savunan Yorgancıoğlu, “bağımsızlığıyla kamu vicdanında baş köşede duran ender kurumlardan olan Kamu Hizmet Komisyonu’nu dahi, siyasi ihtiraslarına kurban eden bu anlayışın, KKTC yurttaşları arasında fark gözetmeden hizmet verme yükümlülüğünü yerine getirmesinin mümkün olmadığını” öne sürdü.

 

“ENKAZIN ALTINDA KALACAĞI GÜNLER YAKINDIR”

 

Yorgancıoğlu, açıklamasında şu görüşleri ifade etti:

“Yarattıkları adil olmayan ve çarpık bu yapının bir kartopu gibi büyüyerek kendi üstlerine döneceği ve kendilerinin bu enkazın altında kalacağı günler yakındır.

Hükümetin varlığını sürdürebilmek amacıyla, UBP önde gelenlerinin en yakınlarını devletin arka kapısından istihdam etmesi, ya da hileli sınavlarla terfi ettirme gayreti sergilemesi, bir tesadüf olamaz.

Bunu tesadüfi bir durum olarak göstermeye çalışanlar, aslında halkımızla dalga geçtiğini zannetmektedir. Oysa halkımız, her şeyin farkındadır. Rastlantıymış gibi gösterilmeye çalışılanın, partizanlığın, aslında siyasi ahlaktan yoksun ve geleceği olmayan bir boşuna çabadan başka bir şey olmadığı elbet açığa çıkacaktır.

Ulusal Birlik Partisi yöneticileri, kendilerine en yakın olanlara sağladıkları bu haksız avantajın hesabını CTP - BG iktidarında mutlaka vereceklerdir. Partimiz, partizanlığın insanlarımızı ezmesine, içinde kabaran isyanı bastırarak birilerine yalvarmasına, biat etmesine asla izin verilmeyecektir. İnsanlık onurunu hiçe sayan bu partizan yaklaşıma bir daha hiç kimsenin cesaret edip girişememesi için mutlaka adil, denetlenebilir ve demokratik bir düzen kurulacaktır.”

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “partisinin büyük ortak olarak görev yaptığı hükümetler zamanında yerleştirilen ve kamuoyunun takdirini kazanan sınav sistemini bütünüyle ortadan kaldıran UBP’nin, ülkedeki çarpıklığın daha ilk günden beridir mimarı olduğunu bugünkü icraatlarıyla yeniden kanıtladığını” öne sürdü.

 

“DEĞİŞTİRİLMESİ KENDİ ELLERİMİZDE”

 

Yorgancıoğlu, bugün yaşananların kader olmadığının herkesçe bilinmesini de isteyerek, “Bunun değiştirilmesi kendi ellerimizdedir. Bizler CTP - BG olarak bu konuda sınırsız bir azimle mücadelemizi sürdüreceğiz ve halkımızı hak ettiği çağdaş demokratik düzene mutlaka ulaştıracağız” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler