1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İstihdamlar Güzelyurt’u gerdi
İstihdamlar Güzelyurt’u gerdi

İstihdamlar Güzelyurt’u gerdi

Güzelyurt Bölgesi’nde yapılan istihdamlar bölge halkını gerdi. Özellikle bazı ayrıcalıklı ailelerin istihdamlar da ilk sıralarda yer alması, ihtiyacı olan gençlerin bertaraf edilmesi tepkiye neden oldu. UBP Kurultayı’na giderken, Başbakan İrs

A+A-

 

 

Güzelyurt Bölgesi’nde yapılan istihdamlar bölge halkını gerdi. Özellikle bazı ayrıcalıklı ailelerin istihdamlar da ilk sıralarda yer alması, ihtiyacı olan gençlerin bertaraf edilmesi tepkiye neden oldu.

UBP Kurultayı’na giderken, Başbakan İrsen Küçük’ün ‘partime hizmet için varım’ ifadeleriyle, Güzelyurt İlçesi istihdamların odak noktası oldu. Kurultay da delege olan UBP’liler şimdi kızına oğluna iş koparmanın peşinde.

İstihdamlar UBP İlçe Başkanı Ahmet Çaluda ile Bakan Kemal Dürüst’ün arasını açmasına da neden olurken, ikilinin şimdi yapılan ‘barış yemeği’ sonrası, birlikte istihdam yarışına girmesi bekleniyor.

Diğer yandan kurumlarda da Kurultay’a yönelik çalışmalar yapıldığı bilgisi geldi. Vakıflar Bankası’nın Güzelyurt Şubesi’nde bazı çalışanların işe gelmeyip, kurultay çalışması yaptığı ancak işe gelmiş gibi gösterilip, maaş aldığı iddiaları var.

Bu da hem Güzelyurt Şubesi’nde hem de Merkez’de çalışanların tepkisine neden oluyor.

 


 

Dürüst: Bozulmazsa aday değilim

 

Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt İlçe Başkanlığına ‘varılan mutabakat gereği’ aday olmayacağını açıkladı. Bayram arifesinde yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Dürüst, hem aday olabileceği yönünde mesaj vermiş hem de Ahmet Kaşif’i destekleyeceğini açıklamış, aynı gün içerisinde, yaptığı açıklamayı yalanlamıştı.

Dün Hasan Hastürer ile yaptığı söyleşi Star Kıbrıs’ta yer aldı.

Dürüst,“İlçe Başkanlığı’na varılan mutabakat bozulmadığı sürece aday olmayacağım. Ben örgütlerimden hiçbir zaman kopmadım 48 saat de bize yetecektir. Milletvekili arkadaşlarımla yaptığım görüşme neticesinde delegeler noktasında, bölgeler ihtiyaçları konusunda hizmet açısından bizlerle birlikte isyan ederek adım atacakları yönünde şuan aday değilim” dedi.

 

 


 

Sizi nasıl öldürebiliriz?

 

“Yaralama, şiddet tehdidi, kanunsuz bıçak taşıma, taciz, tecavüz ve darp…

Nasıl ölmek istersiniz?

Trafikte mi?

Bir kundaklamanın ortasında kalarak mı?

Çarşı ortasında çıkan bıçaklı bir kavga sırasında mı?

Yangında mı?

Bir söz dalaşına girerek mi?

Yoldan geçerken dikkatinizi çektiği içn daha dikkatli baktığınız bir kişinin saldırısında mı?

Evinize giren bir hırsızın kafanıza vurduğu sert bir cisimle mi?

Tecavüze uğrayarak mı?

Merak etmeyin ecelinizle ölme riskiniz çok az Kuzey Kıbrıs’ta…

Listeyi daha çok uzatabilirim. Gerek yok. Siz tümünü bilirsiniz. En azından her gün bir veya iki habercik okuyun gazetelerden anlarsınız.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST


 

Bu gençlere günah değil mi İrsen bey?

“Sayın Başbakan siz haklısınız, önümüzde kurultay var ve ülkenin kaderi belirlenecek olan kurultayda bir kez daha genel başkan ve başbakan olarak kalmak istiyorsunuz.

Kamu Hizmeti Komisyonu da haklıdır, çünkü mahkemeden çıkan karar onların kararını doğrular niteliktedir.

Sayıştay Başkanlığı da kendince haklıdır, çünkü Mahkeme kararı, onlara bu gençleri istihdam edeceksin dememiştir.

Buna göre tek haksız olan, bu gençlerdir!

Kemal Özen,

Görkem Güçınar,

Eser Erenler,

Sonay Sonalp ve

Begüm Argen…

5 pırıl pırıl gencimiz,

Sizin kurultay gaileniz, iki kurumun gereksiz inatlaşması ve mahkemenin tuhaf kararı dolayısıyla toplumun dışına itilmek istenmektedir.”

 

LEVENT ÖZADAM

 


 

Bitmeyen gombina!

 

“LTB Başkanı Sn. Cemal Bulutoğluları, 6 milyon TL harcayıp tamamladığını açıkladığı Yeni Lefkoşa Mezbahası’nı neden açmıyor? Mezbaha işletmeciliği konusunda hiçbir deneyimi ve bu alanda kurumlaşmak üzere hiçbir hazırlığı bulunmayan LTB’nin mezbahayı açmaya niyeti yoktur. Verip da kurtulacakları alternatif bir çözüm aramaktadırlar anlaşılan!

Düşünebiliyor musunuz; tam 30 yıl önce 1982’de,  TC Et ve Balık Kurumu, KKTC’nin mezbaha sorununu çözmek üzere görevlendirilmiş. Yatırım yapılmış, paralar harcanmış, makinalar satın alınmış ancak tesis açılamamış. Ardından 6 yıl önce, LTB Başkanı Sn. Cemal Bulutoğluları Lefkoşa’nın mezbaha sorununa bir kez daha el atmış, yatırım bir kez daha yapılmış, aletleri satın alınmış, binalarının inşaatının tamamlandığı açıklanmış, ancak tesisin açılışı yine bir türlü yapılamıyor. Bu ne bitmez gombinadır!

Üst yönetim, alt yönetim, merkezi yönetim, yerel yönetim, merkezkaç yönetim, ne kadar yönetim varsa kafa kafaya vermişler, bir türlü Lefkoşa’nın mezbaha sorununu çözememişler! Bir değil birkaç; belki iki, belki üç, belki da dört mezbaha kuracak kadar para harcamışlar, sıfıra sıfır elde var sıfır!”

 

MEHMET BARIŞSEVER

 


 

 

“İrsen Küçük: 'Umut biziz- umut UBP' diyor. Biri gidip hükümette olduğunu hatırlatsın kendine. Mübarek adam sanki muhalefettedir ....!!!”

 

Can DENKTAŞ’ın profilinden

 

***

 

“İrsen Bey "Büyük UBP'ye Dönüşüm"den söz ediyor. UBP'li olsam sorardım: Lider "Küçük" iken, parti nasıl "Büyük" olsun?”

 

Gürdal HÜDAOĞLU’nun profilinden

 


 

FOTO YORUM

 

 

Dün sosyal medyada paylaşıldı bu foto- karikatür… Fotoğrafa yapılan yorumlarda ilginçti işte Oshan Sabırlı’nın yorumu: "Yemekteki hain hangisi acaba?"

 

 


 

“ Küçük, artık dünyayı doğru okuyan bir UBP oluşturulmaya başlayacağından bahsediyor. Aslında Sayın Küçük UBP olarak bugüne kadar dünyayı doğru okuyamadıklarını itiraf etmektedir. Bizim tarafımızdan bilinen bir gerçeği Sayın Küçük’ün ağzından duymak önemlidir”

 

Mehmet ÇAKICI (TDP Başkanı)

 


 

“Bu bir dönüşüm günüdür. Bu gün ciddi kararların verildiği gündür. Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin artık çözüm ile çözümsüzlük arasında sıkışmışlığın yol açtığı ataleti üzerimizden atma günüdür. Bugün artık dünya ile irtibatlı, dünya ile bütünleşen bir ülke olma, dolayısı ile de dünyayı doğru okuyan bir Ulusal Birlik Partisi oluşturulmaya başlanması günüdür” 

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler