1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İstihdamlar başladı!
İstihdamlar başladı!

İstihdamlar başladı!

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti, devlete ‘münhalsız’ istihdam yapmaya başladı. Ülkenin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu her fırsatta dile getiren UBP Hükümeti, bir yandan denk bütçe için kemer sıkma politikası uygularken, diğer yandan

A+A-

UBP Hükümeti, bir yandan “denk bütçe” için kemer sıkma politikası izlerken, bir yandan da ‘partizan’ tavırlarla kamuya memur ve işçi alımına başladı

Kamuya ‘parti kontenjanı' istihdamlar başladı!

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti, devlete ‘münhalsız’ istihdam yapmaya başladı. Ülkenin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu her fırsatta dile getiren UBP Hükümeti, bir yandan denk bütçe için kemer sıkma politikası uygularken, diğer yandan, partizan tavırlarla istihdam yapıyor.

Önceki gün ve dün kamuda yeni işe alımlar yapılırken, bu alımların münhalsız yapıldığı dikkat çekiyor.

BAŞBAKAN’DAN İLÇELERE KONTENJAN…

2’nci İrsen Küçük Hükümeti’nde oluşan kabine krizi sonrası bazı ilçe başkanlarının ayaklanmasıyla Küçük, her ilçeye istihdam kontenjanı vererek, sorunu aşma yoluna girişmişti.

Geçtiğimiz haftalarda, UBP Girne İlçe Örgütü, 27 kişilik kontenjan için, Başbakan İrsen Küçük’e 62 kişilik liste sunmuştu.

GİRNE İLÇESİ’NDEN 62 KİŞİLİK LİSTE…

Girne İlçesi’nin sunduğu istihdam listesinde, Turizm Bakanı Ünal Üstel’in oğlu, UBP Milletvekili İlkay Kamil ve Necdet Numan’ın akrabaları ile örgüt başkanlarının yakınları, özel kalem müdürleri, müsteşarların yakın akrabaları yer alıyordu.

NE ÜSTEL NE DE DİĞERLERİ YALANLADI…

Ülkede o kadar genç işsiz varken, KTHY çalışanları kapı dışarı edilirken, öncelikli istihdam kapısının Turizm Bakanı Ünal Üstel’in oğluna açılması tepkilere neden oldu.

Üstel, bu konudaki sessizliğini korurken, istihdam hakkındaki haberleri yalanlamadı.

UBP Milletvekili Necdet Numan’ın yeğenin de kamuda istihdam edildi. Numan da istihdam konusunda sessizliğini korudu.

Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Selim Gökbörü’nün de  geçen yıl damadını bu yıl da kızını işe aldırması,  Haberdar Gazetesi Köşe Yazarı Levent Özadam tarafından kaleme alındı.

Meclis’te sesi soluğu çıkmayan, hiçbir konu hakkında mecliste konuşmayan İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer de UBP’nin istihdam kıyaklarından yararlananlardan…

Usluer, geçtiğimiz aylarda kızını kamuya aldırmıştı.

 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA 2 KİŞİ…

Kamuya yapılan istihdamlar neredeyse her gün devam ederken, dün ise Dışişleri Bakanlığı’na yine münhalsız 2 kişi alındı.  2 kişinin dün işe başladığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2483 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler