1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İSTİFALARIN PERDE GERİSİ
İSTİFALARIN PERDE GERİSİ

İSTİFALARIN PERDE GERİSİ

Lefkoşa Türk Belediyesi UBP’li iki Meclis Üyesi Arif Aktaş ve Mehmet Kerimoğlu dün üyelikten istifa etti. İki Meclis Üyesi istifa gerekçelerini YENİDÜZEN’e açıkladı: “Çalışanların önünü açmak için” LTB’de sular dur

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi UBP’li iki Meclis Üyesi Arif Aktaş ve Mehmet Kerimoğlu dün üyelikten istifa etti. İki Meclis Üyesi istifa gerekçelerini YENİDÜZEN’e açıkladı:

 

“Çalışanların önünü açmak için”

 

Meltem SONAY- Didem MENTEŞ

 

 

LTB’de sular durulmuyor… Aylardır devam eden içinden çıkılmaz süreç sonucu dün de belediyenin UBP’li iki Meclis Üyesi Arif Aktaş ve Mehmet Kerimoğlu istifa etti.

Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’na istifalarını sunan Belediye Meclisi Üyeleri, ‘çalışanların önünü açmak için’ istifa ettiklerini belirtti.

 

AKTAŞ: “UBP’Lİ MECLİS ÜYELERİ KENDİ ARASINDA KUTUPLAŞTI…

HUZUR KALMADI”

İstifa gerekçelerinin oldukça fazla olduğunu ifade eden Arif Aktaş, toplantılarda devamlı tartışma, kavga olduğunu, UBP’li Meclis Üyeleri olarak kendi aralarında kutuplaşmalar yaşandığını açıkladı.

 

“KİRA İHALE KOMİSYONU’NDAN ATILINCA KONUŞMAYA BAŞLADI”

“Huzurumuz kaçtı, sağlığımız bozuldu” diyen Aktaş, bir diğer UBP’li Meclis Üyesi Meriç Erülkü’yü de hatalı bulduğunu belirtti.

“Erülkü’nün yaptığı da hata. Meriç Erülkü’nün de 6 milyon TL ve 4 bin Sterlin’lik borçlanmalarda imzası var. Kira İhale Komisyonu’ndan atılınca televizyonlarda, orda burada konuşmaya başladı” diyen Erülkü, Sayıştay Raporu’nun çıkmasını ardından ‘Yargısız infaz edildiklerini’ savundu.

 

“İMZAYI ATTIKTAN SONRA TEPKİ GÖSTERMENİN ANLAMI YOK”

Aktaş’ın ifadeleri devamla şöyle:

“Belediye 1 yılın içinde batmadı. Meclis Üyeleri olarak borçlanmadan önce mali raporu istesek başkan da vermese o zaman tepki göstersek olurdu ama imzayı attıktan sonra tepki göstermenin anlamı yok.

Belediye Yasaları’nda boykot yoktur, yasal değildir. Yeniden yapılanma istedik, Belediye Meclisi toplantısına gelen yok, çalışan da haklı. Başkan’a güvenmiyorsan, istifasını istiyorsan gelir ret oyu verirsin. Biz bütün bu gerekçelerle, çalışanın da önünü açmak için istifa ettik.”

 

KERMEOĞLU: “ÇALIŞANLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTEDİM”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Meclis Üyesi Mehmet Kermeoğlu, belediye çalışanlarının önünü açmak gerekçesiyle istifa etme kararını aldığını, başka bir sebep olmadığını dile getirdi. Kermeoğlu, istifasından dolayı “Başbakan İrsen Küçük’den özür dilerim” diyerek, Arif Aktaş ile birlikte LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’na sundukları istifa gerekçesini açıkladı.

 

“UBP MECLİS ÜYELERİ ARASINDA HUZURSUZLUK, KUTUPLAŞMA BAŞLADI”

Kermeoğlu, belediye meclis üyeleri arasında yaşana huzursuzluk, kutuplaşma ve kavgalardan dolayı büyük rahatsızlık duyduğunu, yaşanan bu olayların gerek kişiliğine gerekse karakterine uymadığını dile getirdi. Yaşanan gelişmelerden dolayı sağlının da zarar gördüğünü belirten Mehmet Kermeoğlu, bu nedenle belediye meclisinde çalışmak istemediğini, Belediye Yasası’nın 41’inci maddesi uyarınca gerekli işlemlerin yapılmasını rica ettiğini aktardı. Meclis Üyesi Kermeoğlu, “Başkan’a sunduğum gerekçe ister kabul edildin ister edilmesin” diye konuşmasını tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 914 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler