1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İSTİFA GEREKÇELERİNİ AÇIKLADILAR
İSTİFA GEREKÇELERİNİ AÇIKLADILAR

İSTİFA GEREKÇELERİNİ AÇIKLADILAR

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde görev yapan iki UBP’li meclis üyesi, Asbaşkan Özel Kadıoğlu ile üye Ahmet Akbil, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. Böylece LTB’de istifa eden UBP’li üye sayısı dörde yükseldi. Daha önce de Arif

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde görev yapan iki UBP’li meclis üyesi, Asbaşkan Özel Kadıoğlu ile üye Ahmet Akbil, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Böylece LTB’de istifa eden UBP’li üye sayısı dörde yükseldi. Daha önce de Arif Aktaş ile Mehmet Kermeoğlu istifa ettiklerini duyurmuşlardı.

Kadıoğlu ve Akbil, yaptıkları ortak açıklamada Haziran 2010’dan beri sürdürdükleri meclis üyeliğinden istifa ederek zor bir karar verdiklerini, uzun süre direndiklerini ancak beş aydır devam eden sürecin içinden çıkılmaz hal aldığını kaydetti.

“İstifa ederek, aslında Lefkoşa’ya hizmet edebileceğimizi düşünüyoruz” diyen iki üye, şu görüşleri belirtti:

“KAOS ORTAMI VAR”

“Ortada ciddi bir sorun vardır ve maalesef, ne belediye meclisi toplanıyor, ne de başka türlü karar alınıyor. Bir kaos ortamı yaratılmıştır. Bu kaos ortamı içerisinde, yasal olarak da herhangi bir adım atma yetkisi olmayan biz belediye meclis üyeleri maalesef çaresiz kaldık.
İş yapma çabalarımız bir sonuç doğurmadı. Lefkoşa büyük bir belediyedir. Her ne kadar ‘battı’ diye söylemler olsa da, biz halen daha ekonomik akıl ve doğru icraatlarla aydınlık günlere ulaşılabileceğini düşünüyoruz.

Her türlü hizmet etmeyi denedik, olmadı. Bu aşamada, istifanın da Lefkoşalıya hizmet olduğu görüşündeyiz. İstifamızın, kaos ortamında, Lefkoşalı’ya hizmet etmesini umut ediyoruz.

UBP’liyiz. LTB Belediye Meclis Üyesi olmadan da, hem partimize, hem de hizmet etmek için oy talep ettiğimiz Lefkoşa halkına hizmet etmeyi sürdüreceğiz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler