1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İsteksiz gitti, İrsenci çıktı!..
İsteksiz gitti, İrsenci çıktı!..

İsteksiz gitti, İrsenci çıktı!..

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, gerçekten ilginç bir kişilik… Dün öğle saatlerinde Başbakan İrsen Küçük’ün UBP’li belediye başkanlarına verdiği yemek davetine katılıp katılmayacağı merak konusu olan Bulutoğluları’nı,

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, gerçekten ilginç bir kişilik… Dün öğle saatlerinde Başbakan İrsen Küçük’ün UBP’li belediye başkanlarına verdiği yemek davetine katılıp katılmayacağı merak konusu olan Bulutoğluları’nı, restorandın az ilerisinde arabasında otururken görüyorum.

-Hayırdır başkan, yemeğe katılıyor musunuz?

Bulutoğluları: Bilmiyorum. Yemek var dediler geldim.

-Yemeğin konusunu biliyor musunuz?

Telefonu çalıyor, arabadan iniyor, restoranda doğru ilerliyor, içeriye giriyor. Yemeğin yenileceği bölüme geçiyor.

Başbakan İrsen Küçük, biraz gecikmeli katılıyor yemeğe… Restoranda gördüğü Alman vekiller ile yemek yiyen Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Yektaoğlu’na, Gazeteci Levent Özadam ile yemek yiyen  DP Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu’na sesleniyor. Ardından kendisini bekleyen belediye başkanlarının yanına gidiyor.

Hepsi ile tek tek tokalaştıktan sonra, Cemal Bulutoğluları ile samimi pozlar veriyor. O sırada İskele Belediye Başkanı Halil Orun takılıyor, “Gündem yine siz olacaksınız” yönünde sözler söylüyor, Bulutoğluları, “Öyle deye deye yediniz beni” diye sitem ediyor.

Başbakan İrsen Küçük, kahkahayı patlatıyor, “Temizlenecek adam mısın? Bazı adamların dönüşü muhteşem olacak” diye Bulutoğluları’nın adeta gönlünü okşuyor.

Yaklaşık 1 saat süren yemeğin ardından ise, yemeğe gelip gelmeme konusunda tereddütleri olan Bulutoğluları, “İrsen Küçük’e tam desteğim” diyor.

Hatta yaz diyor, “İrsen Küçük dönüşüm muhteşem olacak dedi” diyerek seviniyor.  

Daha bundan birkaç hafta önce İrsen Küçük’e öfke kusan ve hatta TV programında “Daha film bitmedi, bu filmin sonunu görecekler” diyen Bulutoğluları’nın dünkü tavrından sonra “Filmin sonu bu mu?” sorusu gündeme geldi.

 


 

Küçük’ten Eroğlu’na: 2014’te göreceğiz

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, Başbakan İrsen Küçük hakkında basına yaptığı açıklamalara Küçük yüzeysel cevaplar verdi.

Küçük, Eroğlu’nun eleştirilerini “Sandıkta göreceğiz. Halk memnun mu değil mi, mutsuz mu? 2 yıl sonra seçim olacak 2014’te göreceğiz” diye yanıtladı.

Eroğlu, Bakanlar Kurulu’na katılmasından Küçük’ün rahatsızlık duyduğunu ima etmesine ise, “Katılabilir. Anayasa’mızda yeri vardır. Bakanlar Kurulu’nun başkanıdır” dedi.

 

 


 

Çavuşoğlu ve Nurçin ne oldu?

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Özel Kalemi İsa Nurçin arasında yaşananlar sonrası, bakanlıkta soğuk rüzgarların esmesine neden oldu.

Bir iddiaya göre geçtiğimiz gün İsa Nurçin ile Bakan Çavuşoğlu arasında çok sert bir tartışma yaşandı.  Tartışmanın ardından Nurçin’in istifa ettiği ileri sürüldü.

Nurçin’e konuyu sorduğumuzda, “Yalan, yok öyle bir şey” diyor ve “Cuma günü izne çıktım. Bakan Çavuşoğlu ile de diyalogumuz iyi” ifadelerinde  bulunuyor.

Ancak Bakanlık kaynaklarından elde ettiğimiz bilgiler işin hiç de iyi olmadığını söylüyor, ‘sır’ gibi saklanan konu her neyse Bakan Çavuşoğlu’nun canını epeyce sıkmış, Nurçin’i görevden almak için çalışmalara başlamış.

Nurçin’i bakanlıkta görmek istemeyen Çavuşoğlu, Nurçin’i zorunlu izne göndermiş.    

Çavuşoğlu’na ulaşmaya çalışsak da pek mümkün olmadı ama ikili arasında her ne olmuş işe elbet kokusu yakında çıkar.

 


 

 

 

“Eğer Lefkoşa'yı tören alanına giden yollara bakarak değerlendirirseniz "pırıl pırıl" bir şehirde yasamakta olduğumuz düşünülür!!! Türkiye’den gelen yetkililerin önüne konan belgelere bakarsanız "refah "içinde yaşadığımız zannedilir!!!TC basınında bir dönem yer bulan 10 milyar maaş aldığımız iddialarına bakarsanız "bir elimiz yağda bir elimiz balda" görüntüsü ortaya çıkar!!!!çarşının durumuna, mahalle aralarında hala daha devam eden cop yığınlarına, cebimizdeki yangına bakınca ancak gerçekle yüz yüze gelirsiniz!!!”

 

SERDAR DENKTAŞ’ın profilinden

 


 

Fillerin ezdiği otsun!

 

“Yurttaşın fedakârlık edecek dermanı kalmadı!

 Yurttaşın yaşamını bir zulme döndüren değişimleri görmezden gelen iktidar yetkilileri ve onların kontrolündeki devlet kurumlarına karşı savunmasızlığımızın sona ermesine ramak kaldı.

 Kıbrıslı Türk’e bu mezalimi gözünü bile kırpmadan yaşatan fillerin bizi ezmelerine seyirci kalmayacağız.

 Filler göbek büyütüp ense kalınlaştırırken bizler kemer sıkmayacağız.

Onların koltuk kavgalarının cezasını bizler çekmeyeceğiz.

Memleketin yanıp tutuştuğu günlerde kumarhane eğlencelerinde olan, liderlik yarışını yurttaşlarının en zor günlerinde açıklayan kişilerin gailesini anlamak için âlim olmanın lüzumu kalmamıştır.

Bir dövüşüp bir anlaşıyorlar! Ha bire erken seçim yapıp ekonomiyi ikinci plana atıyorlar. Birbirlerine bağırıp çağırıyor, bunu bize izletmeyi hizmetten sayıyorlar.

Şimdi beni iyi dinleyin: Kurutup işlevsizleştiremeyeceksiniz!

Susturup yok edemeyeceksiniz!

Var olmaya, yeşermeye ve büyümeye devam edeceğiz.

Hem biliyor musunuz? Bizim kaybedecek bir şeyimiz kalmadı.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

Kurultayla ilgili medya dolduruşlarına takılmamak

 

“Hokkabazlığın bini bir para bizim “necip” medya ve kalemşörlerinde…

2009 seçimlerinden sonra “UBP’ye kredi tanıyarak”;

Halka da aynı şeyi “tavsiye ederek”;

 Yeni iktidardan üç kuruşluk beklentiler için toplumun bir daha UBP’nin tecavüzüne uğraması karşısında adeta;

 “Sus da bari tecavüzün keyfini çıkar” tavrı içine giren “aziz” ve “şanlı” medyamız;

 Şimdi de UBP kurultayına hazırlanıyormuş meğer…

 “Bir kredi de şuna, bir kredi de buna tanıyalım, belki UBP değişir havalarında”…

 Yazık ediyorlar bu topluma…

 İnsanlarımızın kafasını bir kez daha göz göre göre duvara çarpmasına zemin hazırlıyorlar.”

 

ALİ TEKMAN

 


 

Kurultay ‘kirli’ geçecek!

 

“UBP’de kurultay sonucunu bin 400’e yakın delege belirleyecek.

Sadece parti genel başkanı değil, ülkenin de başbakanını belirleyecek olmaları önemli.

Yapılan ilk anketlere göre Ahmet Kaşif bir adım önde görülüyor.

Bakanlığın gücünü de arkasına alan Kaşif eğer bu görevinden alınırsa, gücü eskisi gibi olmayacak ama o da görevden alınmanın ters tepmesinden faydalanmak isteyecek.

Ancak, bize göre kurultayda kilit isim Nazım Çavuşoğlu.

Çavuşoğlu, hiç de görüldüğü gibi olaya duyarsız değil ama o da hem delegeleri yokluyor, hem de bazı mekanlarda ‘Ahmet Kaşif olacağına, İrsen bey olsun’ diyerek rengini belli ediyor.

Biz yine de Nazım Çavuşoğlu’nun bir sürpriz yaparak aday olacağını açıklarsa hiç şaşırmayacağız.

 

Çünkü parti içinde Perşembe günü, yani yarın adaylığını açıklayacak diyen önemli bir kesim var.”

 

LEVENT ÖZADAM

 

 


“Mehmetçik Belediyesi’nde kangren olmuş sorunlar iki yıldır çözüm bekliyor. Belediye Başkanı toplu iş sözleşmesine uymadı, çalışanlar yarı maaş aldı. Mehmetçik Belediyesi çalışanları temmuz sonunda yarı maaşlarını da alamayacak ‘Bunun sorumlusu kim?’”

 

Büro-İş Başkanı Hüseyin AKYÖN

 

 


“Sayın Hristofyas Sayın Talat’ın Cumhurbaşkanı olması ile ele geçen altın fırsatı da değerlendirememiş, o dönemde yapılan ilerlemeleri açıklamayı reddetmiş, her olumlu beyanatı kendi olumsuz söylevleri ile ortadan kaldırmaya çalışmıştır. Tüm bunlarda sonra Sayın Hristofyas’ın şimdi ‘Biz Talat ile yüzde 70 anlaşmıştık, o görevde kalsaydı çözüm gerçekleşecekti’ itirafında bulunması kendisinin popülizme yenik düştüğünün en açık göstergesidir.”

 

CTP MYK

 


FOTO YORUM

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer… İki batık belediyenin başkanları aynı karede…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler