1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İstediğini almak
İstediğini almak

İstediğini almak

Çetinkaya , Doğan Türk Birliği deplasmanında elde ettiği 5-0’lık skor, son haftalarda oynadığı ve galip geldiği bire bir rakipleri olan, Mağusa Türk Gücü, ve Yenicami maçlarında ortaya koyduğu futbol ile aldığı galibiyetlerin tesadüfü olmadığını gös

A+A-

 

 

Çetinkaya , Doğan Türk Birliği deplasmanında elde ettiği 5-0’lık skor, son haftalarda oynadığı ve galip geldiği bire bir rakipleri olan, Mağusa Türk Gücü, ve Yenicami maçlarında ortaya koyduğu futbol ile aldığı galibiyetlerin tesadüfü olmadığını gösterdi.

Çetinkaya Turan Altay yönetiminde kazanmaya devam ederken, sezon başında gol umudu olarak transfer edilen Esin’in de bu maçta attığı dört golle neler yapacağını kanıtlamış oldu.

Yine ayni şekilde Akın’ın sol kanatta neler yapacağını Doğan Türk Birliği maçında görmüş oldu.

Takım içerisinde çok çalışan Akın, az Türkçesi ile arkadaşlarının şaka odağı oldu.

Çetinkaya bu maçta da istediği üç puanı aldı, tıpkı Mağusa ve Yenicami maçlarında olduğu gibi. Bu üç puanları alırken de oynadığı futbolla göz doldurdu. Kalecisi Hasan’a defans bloğunda yer alan Sekan, Serhan, Mehmet Abbas, Tunç ve Hüseyin Taşcı fazla bir iş bırakmazken, Orta alanda mücadele eden Akın, Batsi, Ertan üçlüsü sahada basmadık yer bırakmazken, girdikleri tüm ikili mücadeleden de galip ayrılmaları onların artıları olurken, takımın oyununu da saha içerisinde olumlu yönde etkiliyor. İleride Cetrik’in kalitesi belli haftalardır sakat sakat oynamasına rağmen attığı gollerle takımının galip gelmesini sağlarken, dün oynanan Doğan Türk Birliği maçında da gol perdesini açan adam oldu.

Esin nihayet patladı. Ben Esin bu patlamayı ne zaman yapacak diye bekliyordum. Kısmet,  Doğan Türk Birliği maçında imiş.

Esin adına sevindim.

Esin, genç yaşına rağmen, geçmiş dönemlerde akresif yapısı ile dikkatleri üzerine çekerken, dün attığı gollerle konuşulmaya yeniden başlandı. Esin bana Türkiye’nin ve Galatasaray’ın unutulmaz golcüsü, uzun boyu ile ileride yaptığı preslerle ve attığı gollerle Hakan Şükür’ü anımsatıyor.

Esin böyle oynamaya devam ederse gol krallığı yarışında neden kendini bulmasın.

Maçın dönüm noktası mı bilmiyorum ama Doğan Türk Birliği lehine verilmeyen penaltı takımın oyundan tamamen kopmasına neden olduğu bir gerçek.

Penaltı pozisyonu sonrası Aydın’ın sol kasığının çekmesi, sakatlıktan yeni yeni kurtulan Aydın için üzücü olurken, Doğan Türk Birliği içinde kayıp olduğu bir gerçek.

Aydın’ın oyundan zorunlu çıkması, Doğan Türk Birliği takımının topu ileriye taşımamasına neden oldu.

Sabri ve Raif’e ded oyun içerisinde önlem alınıp, adam adama oynatılınca, Sabri ve Raif’de kurtulmak için fazla bir çaba gösteremeyince Doğan Türk Birliği adına mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Kaleci Okyanus yediği ikinci golden sonra demoralize olurken, kale içerisinde ki demoralize durumu, takımında moralini bozdu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1370 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler