1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE UBP ADALETİ
İŞTE UBP ADALETİ

İŞTE UBP ADALETİ

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP Hükümeti’nin, 30 Mayıs tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında UBP’li başkanların görev yaptığı beş belediyeye toplam 565 bin liralık kaynak aktardığını açıklayarak buna tepki gösterdi. Yorgancıoğlu&

A+A-

 

 

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP Hükümeti’nin, 30 Mayıs tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında UBP’li başkanların görev yaptığı beş belediyeye toplam 565 bin liralık kaynak aktardığını açıklayarak buna tepki gösterdi.

 

Yorgancıoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

 

İŞTE UBP ADALETİ

 

Ulusal Birlik Partisi hükümetinin ülkeyi kendi çiftliği sandığı, her gün yeni bir icraatla ya da yeni bir beyanatla tekrar tekrar kanıtlanmaktadır. Halktan aldıkları ülkeyi yönetme yetkisini kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktan başka bir yeteneği olmayan bu kadrolar artık en küçük bir etik kaygı gözetmeden hareket etmektedirler.

 

KKTC yurttaşlığını hiçbir kabul edilir gerekçeye ihtiyaç duymadan gelişigüzel dağıtan hükümet üyeleri, üstünden bu konularda izahat verme zorunluluğu olmadığını söyleyecek kadar kendini kaybetmiş durumdadır. Her konuda yalnızca günü kurtaracak yalan üretmekten öteye geçemeyen bu hükümet, devleti partisinin altına paspas yapmaktadır.

 

Basına da haber olarak yansıyan bir Bakanlar Kurulu kararıyla, UBP’li belediyelere ulufe dağıtıldığı ortaya çıkmıştır. Kendini sadece UBP ileri gelenlerinin ve UBP’li belediye başkanlarının hükümeti olarak gören İrsen Küçük ve bakanları, 30 Mayıs tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında UBP’li başkanların görev yaptığı beş belediyeye toplam 565 bin liralık kaynak aktarmıştır. Yönettikleri belediyeleri popülist ve iş bilmez tavırları nedeniyle teker teker iflas ettiren UBP zihniyeti, tam da kendine uygun bir tavırla kendinden olmayana yaşam şansı tanımamaktadır. Belediyelerle ilgili geneli ilgilendiren hiçbir olumlu icraata imza atamayan UBP, sadece kendinden olanlara ayrıcalık sağlamayı marifet saymaktadır.

 

Ülkemizdeki belediyelerin yığınla sorunu varken ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nin talepleri yanıtsız ortada dururken, bazı belediyelere hükümetin arka çıkması kabul edilemez. Üstelik parti devlet bütünleşmesi ve bununla birlikte bir yığın şaibeli iddia ortadayken, belediyelerin bundan ayrı olmadığı da anlaşılmaktadır. Sadece Lefkoşa Belediyesi ile ilgili yaşananlar ve Sayıştay’ın bulguları dahi ortada izaha muhtaç bir durumun varlığını işaret etmektedir.  Hal böyleyken devletin hükümet eliyle sadece UBP’lilere hizmet etmesi ve kaynak sağlaması ahlaki değerlerle de adalet ilkeleriyle de bağdaşmamaktadır.

 

Bugün Kıbrıs Türk Halkı’nın esas gereksinimi adil, demokratik ve şeffaf bir yönetimdir. Bunu UBP gibi sicili karanlık ve kalabalık bir partinin sağlaması mümkün değildir. Dolayısıyla en erken zamanda bu bozuk düzenin son bulması ve halkımızın yeniden hak ettiği biçimde bir yönetime kavuşması için bizler üzerimize düşen sorumluluğu kararlılıkla yerine getireceğiz.

 

 

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler