1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE TAM LİSTE
İŞTE TAM LİSTE

İŞTE TAM LİSTE

Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ün 2011-2012 Öğretim Yılı için çift uyruklular dahil KKTC vatandaşlarına TC üniversitelerinde verdiği kontenjanlara yerleştirilenler açıklandı. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dışilişkil

A+A-

Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ün 2011-2012 Öğretim Yılı için çift uyruklular dahil KKTC vatandaşlarına TC üniversitelerinde verdiği kontenjanlara yerleştirilenler açıklandı.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Kavaz, YÖK’ün gönderdiği listeyi bugün aldıklarını duyurdu.

Kavaz, genel yerleştirme ve kontenjan yerleştirmelerinden ÖSYM tarafından bir yüksek öğrenim programına yerleştirilen öğrencilerin işlemlerini tamamlamak üzere Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesine gelmeleri gerektiğini bildirdi.

 

2011-ÖSYS KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ (KKTC) KONTENJANLARINA YERLEŞEN ADAYLARIN LİSTESİ
(ADI SIRASINDA)

 

 

1.    AÇELYA MAVİDENİZ; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, VETERİNER FAKÜLTESİ   

2.    AHMET KOVAN; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, İKTİSAT FAKÜLTESİ, SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (İÖ)

3.    AHMET SARPKAYA; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ,TEKNİK BİLİMLER MESLEK Y.O. , BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ

4.    ALİ RİFAT ÖZDAĞ; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, EĞİTİM FAKÜLTESİ, FRANSIZCA ÖĞRETMENLİĞİ

5.    ALTUĞ ÖZBEYCAN; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

6.    ANTER GEM; ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ (İÖ)

7.    AYSAN YAKUT; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

8.    AYŞE  ÖZBEN; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ   

9.    AYŞE  SEVEN; İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ, GIDA MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

10.  AYŞEGÜL DELİBAŞ; KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, TRABZON MESLEK YÜKSEKOKULU, MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

11.  AYŞEGÜL İSKENDER; EGE ÜNİVERSİTESİ, ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU, ÇOCUK GELİŞİMİ

12.  AYTEN ÇUFOĞLU, MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ , BUCAK ZELİHA TOLUNAY UYGULAMALI TEKNOLOJİ VE İŞLET, MUHASEBE VE FİNANSAL YÖNETİM (İÖ)

13.  BAHAR BÜLBÜL; ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK Y.O., TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ

14.  BAHAR ÖZİSMAİL; DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, MALİYE (İÖ)

15.  BARAN DEMİRER, İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ, ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ

16.  BATUHAN GORAN; ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ, FİZİK

17.  BİLGEHAN ERGÜN, EGE ÜNİVERSİTESİ, EGE MESLEK YÜKSEKOKULU, GIDA TEKNOLOJİSİ

18.  BİRSU FARUK; ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, EKONOMETRİ (İNGİLİZCE)

19.  BURAK SEZEN; YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, MAKİNE FAKÜLTESİ, MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

20.  CANGÜL KIRKLAR, ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ, ÇANAKKALE SAĞLIK YÜKSEKOKULU, ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ (İÖ)

21.  CEMRE AŞIK;  HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, EĞİTİM FAKÜLTESİ, FRANSIZCA ÖĞRETMENLİĞİ

22.  ÇİSEM ZAİFOĞLU; MUĞLA ÜNİVERSİTESİ, TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK Y.O.,KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ (İÖ)

23.  DENİZ HÜNKÜR; ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ, MESLEK YÜKSEKOKULU, MOBİLYA VE DEKORASYON

24.  DİLEK KALAYCI; ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ    İŞLETME

25.  DOĞUKAN  AKDENİZ, EGE ÜNİVERSİTESİ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, MÜTERCİM-TERCÜMANLIK (ALMANCA)

26.  DÜRİYE ASYA SAVAŞÇI; ANADOLU ÜNİVERSİTESİ,   TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ Y.O.  

27.  EBRU MERHAMETSİZ; KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, TRABZON MESLEK YÜKSEKOKULU, BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI

28.  EBRU MERYEM AYDIN; MARMARA ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

29.  ELİF ALPMUT; GAZİ ÜNİVERSİTESİ, BANKACILIK VE SİGORTACILIK YÜKSEKOKULU, BANKACILIK (İÖ)

30.  ELİF DOLMACI; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

31.  EMİNE TECEN; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ     

32.  ERDİNÇ TÜRKER; MARMARA ÜNİVERSİTESİ,  FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ, İSTATİSTİK

33.  ERDOĞANDENİZ; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ, TIP

34.  EREN ERDELHAN; DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, MALİYE (İÖ)

35.  ERHAN SARIBAŞ; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, FİZİK MÜHENDİSLİĞİ

36.  ERTAN GÜLER; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, ORMAN FAKÜLTESİ, ORMAN MÜHENDİSLİĞİ

37.  ERTUĞRUL İŞLEK; EGE ÜNİVERSİTESİ; MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

38.  EZGİ GÜRTUNALI; EGE ÜNİVERSİTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ, SÜT TEKNOLOJİSİ

39.  FAİZE ERYAMAN; CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ, UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU, ULUSLARARASI TİCARET

40.  FATMA İŞLEK; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, HİDROJEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

41.  FATMA GÜL AYDIN; ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ, CEYHAN MESLEK YÜKSEKOKULU, MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

42.  FERİDE ZABİTLER; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, VETERİNER FAKÜLTESİ      

43.  GİZEM YANDAŞ; CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ, MANİSA SAĞLIK YÜKSEKOKULU EBELİK

44.  GÜLESER AKDEMİR; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

45.  GÜNEL ALNAR; ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, EĞİTİM FAKÜLTESİ, ALMANCA ÖĞRETMENLİĞİ

46.  HALE ÇAĞANSOY; ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ, SOSYOLOJİ

47.  HASAN BEREKET; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ, CERRAHPAŞA TIP

48.  HATİCE GÜNEŞ; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, MÜTERCİM-TERCÜMANLIK (FRANSIZCA)

49.  HATİCE ULUÇINAR; DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

50.  HÜSEYİN YÖNLÜER;  AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, TEKNİK BİLİMLER MESLEK Y.O.,  OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ

51.  HÜSÜN TABUR; YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, İNŞAAT FAKÜLTESİ, ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

52.  ILGAZ GENÇ; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ, TIP (İNGİLİZCE)

53.  İLDEM GARANTİ; ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ

54.  İSMAİL DÜMENCİ; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

55.  İZEL HACIOĞULLARI; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ, PEYZAJ MİMARLIĞI

56.  KAAN CENGİZ; KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

57.  KADİR YİĞEN, BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ, BURHANİYE UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU, BANKACILIK VE FİNANS

58.  KERİM DEMİRSÖZ; ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ

59.  MEBRURE ELAN AKIN; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ   

60.  MELEK ARIK; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ, PEYZAJ MİMARLIĞI

61.  MELEK ÇETİNKAYA; GAZİ ÜNİVERSİTESİ, GAZİ EĞİTİM FAKÜLTESİ, ALMANCA ÖĞRETMENLİĞİ

62.  MERYEM BEYOĞLU; ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, SOSYOLOJİ

63.  MERYEM YALÇIN; EGE ÜNİVERSİTESİ, EGE MESLEK YÜKSEKOKULU, GIDA TEKNOLOJİSİ

64.  MESUT TİP; YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ, ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ

65.  MİNE OĞUZCAN; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

66.  NİZAM NİZAMOĞLU; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ, CERRAHPAŞA TIP

67.  OGAN GÜNTEM; AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, ALANYA İŞLETME FAKÜLTESİ, ULUSLARARASI TİCARET

68.  OĞUZ KORMAN; İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ, ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

69.  ONUR AYDA; AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK Y.O., TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ

70.  OSMAN KARAMAN; İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ, GIDA MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

71.  ÖMER FARUK ŞENGİL; KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

72.  ÖZEN ERGÜRER; EGE ÜNİVERSİTESİ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, MÜTERCİM-TERCÜMANLIK (ALMANCA)

73.  PELİN KARŞILI; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, KİMYA MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

74.  POLEN ÇİFTÇİOĞLU; DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

75.  REŞİT ÇAKICISOY; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, İKTİSAT FAKÜLTESİ, EKONOMETRİ

76.  RİFAT ULUSAL; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ, BAHÇE BİTKİLERİ

77.  SABRİ ALTINKAYA; YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, MAKİNE FAKÜLTESİ, MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

78.  SABRİ SÖNMEZOĞLU; DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU, BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ

79.  SAFİYE İYİKALP; GAZİ ÜNİVERSİTESİ, ANKARA MESLEK YÜKSEKOKULU, SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ (İÖ)

80.  SALİME KORKMAZHAN; SELÇUK ÜNİVERSİTESİ, SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK Y.O., ÇOCUK GELİŞİMİ

81.  SALİSE DENİZ ERGÜRER; EGE ÜNİVERSİTESİ, EDEBİYAT FAKÜLTESİ, MÜTERCİM-TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE)

82.  SEDA KOYUN; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, FEN FAKÜLTESİ, İSTATİSTİK

83.  SELİN ÖZER; BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ, BURHANİYE UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU, BANKACILIK VE FİNANS

84.  SERKAN KAYGAS; BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ, BİNGÖL TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU, İNŞAAT TEKNOLOJİSİ (İÖ)

85.  SERTAP YAMAN; YALOVA ÜNİVERSİTESİ, YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU, BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI

86.  SEVAL İNCE, DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ, FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ

87.  SEVİLAY ARİFOĞLU; GAZİ ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ  

88.  SEYDE GÖÇERİLİ; GAZİ ÜNİVERSİTESİ, ANKARA MESLEK YÜKSEKOKULU, SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ (İÖ)

89.  SİBEL ÖZKILIÇ; ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ, ESKİŞEHİR SAĞLIK YÜKSEKOKULU, SAĞLIK KURUMLARI YÖNETİCİLİĞİ

90.  SİMGE ALTUNTAŞ; EGE ÜNİVERSİTESİ, TIP FAKÜLTESİ      

91.  SONGÜL ALTUNDAĞ; DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ, ŞAPHANE MESLEK YÜKSEKOKULU, BANKACILIK VE SİGORTACILIK (İÖ)

92.  SÜHEYL ERTÜRK; YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ, KİMYA MÜHENDİSLİĞİ

93.  ŞERİFE MELEKOĞLU; ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ, PSİKOLOJİ

94.  ŞERMİN ZELİŞ YARADANAKUL; ANADOLU ÜNİVERSİTESİ,  İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, İŞLETME

95.  ŞEVKET ÖZVEREL; ANKARA ÜNİVERSİTESİ, VETERİNER FAKÜLTESİ      

96.  ŞEYDA TÜRKOĞLU; HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, HİDROJEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

97.  ŞULE YILDIZDOĞAN; KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, MİMARLIK FAKÜLTESİ, ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA

98.  TUĞÇE MALYALI; EGE ÜNİVERSİTESİ, ÇEŞME TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU, KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

99.  TUĞÇE VAROL; YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ, ECZACILIK FAKÜLTESİ           

100.              UFUK DOĞAN; ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU), KEMAL DEMİR FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON YÜKSEKO, FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

101.              UFUK TİP; EGE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

102.              YAĞMUR NAHİD BAKKALOĞLU; OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL), UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU, HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK

103.              ZEYNEP BÜŞRA TOKLUCU; DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, KAMU YÖNETİMİ

104.              ZÜMRE SUİÇMEZ; MARMARA ÜNİVERSİTESİ, ECZACILIK FAKÜLTESİ      

 

Bu haber toplam 2915 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler