1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE O RAPOR
İŞTE O RAPOR

İŞTE O RAPOR

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu rapor ile ihalelerin Kıbrıs'ta açılmasından kayıt dışılığın önlenmesine, Türkiye pazarının Kıbrıs'taki üretime açılmasından özel sektöre destek programına kadar pek çok tal

A+A-


YENİDÜZEN, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nin Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu  raporu ele geçirdi:


İşte o rapor

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu rapor ile ihalelerin Kıbrıs'ta açılmasından kayıt dışılığın önlenmesine, Türkiye pazarının Kıbrıs'taki üretime açılmasından özel sektöre destek programına kadar pek çok talepte bulundu.


Raporda, ülkedeki "konut fazlası"nın değerlendirilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının "birden fazla konut almasına imkan yaratılması" gibi ilginç öneriler de var.

Raporda, son dönemde gündemde olan "özelleştirme" çalışmalarının "kuralsız" yapıldığına da dikkat çekiliyor ve "Kıbrıs Türk sermayesine öncelik tanınması" isteniyor.

 

Raporda öne çıkanlar şunlar;

 TÜRKİYE PAZARI AÇILSIN
Kıbrıs Türk Ticaret Odası, TC Başbakanı'na sunduğu raporda, özel sektörün önünü açısı politikalar talep etti, Türkiye pazarının "sıfır sorun"la Kuzey Kıbrıs'taki üretime açılmasını istedi.

İHALELER KIBRIS'TA AÇILSIN
"Kamunun büyüklüğü"nün en ciddi sorunlardan biri olduğu vurgulanan raporda, ihalelerin Kıbrıs'ta açılması istendi, "kayıt dışılığın önlenmesi" çağrısı yapıldı

TC YURTTAŞLARI KONUT EDİNSİN
Rapordan:  S
tok konutların özellikle Türk pazarında değerlendirilebilmesi için TC yurttaşlarının KKTC'de  konut edinmesi işlemlerinin hızlandırılması ve birden fazla konut alabilmelerinin sağlanması...

ÖZELLEŞTİRMELER KURALSIZ
"Özelleştirme faaliyetleri, bir programa bağlı olarak, gerekli her türlü bilgi ve belge zamanında kamuoyuna aktarılarak ve Kıbrıs Türk sermayesine öncelik tanınarak sürdürülmelidir. "

 

Raporun tüm detayları bugün YENİDÜZEN’de


 

Bu haber toplam 2499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler