1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE KIB-TEK'İN YENİ YÖNETİMİ
İŞTE KIB-TEKİN YENİ YÖNETİMİ

İŞTE KIB-TEK'İN YENİ YÖNETİMİ

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı ve 3 üye değişti. Bakanlar Kurulu’nun dünkü olağanüstü toplantısında alınan karar uyarınca KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp görevden alındı ve yerine Asım Karaderi atandı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı ve 3 üye değişti.

Bakanlar Kurulu’nun dünkü olağanüstü toplantısında alınan karar uyarınca KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp görevden alındı ve yerine Asım Karaderi atandı.

TAK Muhabirinin Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan aldığı bilgiye göre, KIB-TEK Yönetim Kurulunda Soley Akçaba asbaşkan, Kamil Aktolgalı, Tamer Karaderi, Özgür Özerdem, Cenk Şemsettin ve Mehmet Terzioğlu da üye olarak görev yapacak.

Buna göre, 20 Mayıs 2011’de atanan eski yönetimdeki Hüseyin Konuralp, Hasan Erçen, Onursal Bozkurt ve Özkan Kanıdinç’in görevlerine son verildi. 3 üye ise yeni dönemde de görev aldı.

KONURALP: “BASINDAN DUYDUM”

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alınan Hüseyin Konuralp, TAK muhabirinin sorularını yanıtlarken, kararı basından öğrendiğini, kendisine henüz resmi bir tebligat yapılmadığını ancak Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un kendisini saat 15.30’da görüşmeye çağırdığını söyledi.

Konuralp, değişiklik kararını öğrenince bu sabah odasına gidip şahsi eşyalarını alıp ayrıldığını da kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1021 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler