1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İşte Forest, işte Simavi farkı
İşte Forest, işte Simavi farkı

İşte Forest, işte Simavi farkı

Kuzey Kıbrıs’ın tartışmasız en büyük teknik direktörü Enver Sedat Simavi, yıllar sonra, K.Kaymaklı Teknik Direktörü olarak yine sahne alınca, Simavi ile birlikte K.Kaymaklı da büyümeye devam etti. Bu bağlamda, kendi oluşturmadığı kadro olmasına rağ

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs’ın tartışmasız en büyük teknik direktörü Enver Sedat Simavi, yıllar sonra, K.Kaymaklı Teknik Direktörü olarak yine sahne alınca, Simavi ile birlikte K.Kaymaklı da büyümeye devam etti.

Bu bağlamda, kendi oluşturmadığı kadro olmasına rağmen,  yapılan nokta transferlerle iki sezon öncenin Süper Lig şampiyonu K.Kaymaklı 2012-2013 futbol sezonunda şampiyonluğun en büyük favorisi noktasına geldi.

2003-2004 sezonunda K.Kaymaklı’ya Federasyon Kupası’nı kazandırırken, deneyimli ve genç futbolcuları kaynaştırma başarısı gösteren Simavi’ye eğer o dönemin K..Kaymaklı Başkanı Sertoğlu tahammül edebilseydi, şampiyon K.Kaymaklı daha o zamandan tarihe geçecekti.

İşte, yıllar sonra K.Kaymaklı’ya dönen Simavi zaten süper bir kadroya sahip K.Kaymaklı’da önce, kendisini takımın üzerinde gören bazı yıldız futbolcuları törpüleyerek, “önce K.Kaymaklı” felsefesini takıma yerleştirdi.

Daha önceki teknik adamların hep kiralık olarak gönderdikleri geleceğin büyük yıldızları Taner Bingöllü ve Ali Akbulut gibi futbolcuları takımda tutan Simavi disipline ettiği diğer futbolcular ile yola çıktı.

Buna mukabil, şampiyon Çetinkaya’nın, geçtiğimiz yılın rehavetiyle henüz yeni bir sezona girdiğinin farkında olmadan yaz uykusuna devam ettiği gözlemlendi.

Halbuki, şampiyon takımın üstüne koyarak Sherman, Musa Şanlıer, Hüseyin Kayalılar ve Erdinç Börekçi gibi yıldızlar ile takviye eden Çetinkaya geçtiğimiz haftaki Lefke hüsranından sonra, dünde K.Kaymaklı karşısında aynı bozgunu yaşadı.

4-3-2-1 dizilişine bazen 4-4-2 ye dönüştüren Turan Altay, defanstan ve orta sahadan adeta “YALLAH TAZYİK” şeklinde kontrolsuz hücumu düşününce Yasin Kurt ve Mustafa Gabira gibi iki müthiş kontratak silahına teslim oldu.

Bu iki futbolcuya sol geride Gabira’ya eşlik eden Carlos da sahneye çıkınca Serhan, Serkan Önet , Erdinç Börekçi ile Uğur Sönmez ‘li geri dönme gücü olmayan Çetinkaya defansı ve orta sahası adeta alabora oldu.   Belki, bu maçta Simavi’nin Carlos’u orta saha yerine sol bekte oynatması başarılı oldu ama kanımca Carlos orta sahada play-maker(Oyun kurucu) olarak oynatması daha iyi olur diye düşünüyorum. O zaman, Carlos’un önünde dar bir koridor değil, oynayacağı geniş bir alan olacak.

Ha, bir de bu sezon beklide bedelsiz transfer olarak gelen ve futbolunun son zamanlarına gelmiş Jaques’ten bu kadar diyorum. Hele hele Debola’nın da takıma katılmasıyle daha güçlü ve tutulmaz bir hücum hattına kavuşan Forest’te Jaques 12’inci adam bile zor olur diye düşünüyorum. Karar, Simavi’nin..

Bir de, kalede deneyimsiz yılların yedeği Anıl hata üstüne hata yapınca, Forest’in golleri yağmur gibi yağmaya başladı. Sağdan Yasin Kurt, soldan Mustafa Gabira’nın dalga dalga gelen hücumları karşısında adeta çaresizleri oynayan şampiyon Çetinkaya kaçınılmaz yani mukadder kaderini yaşadı.

Maçın orta hakemi Savaş Tilki, iyi bir maç yönetirken yardımcı hakemlerinden Emre Öztaplı’ya bu maç bol geldi. Özellikle, son adamları takipte ve köşe atışlarında pozisyonları süzemedi.

Evet, iki sezon önce K.Kaymaklı’ya 36 yıl sonra Lig şampiyonluğunu kazandıran EFSANE BAŞKAN ALİ BAŞMAN”,  bu sezon oluşturduğu yeni takım, yeni teknik kadro ve o müthiş “FOREST SEYİRCİSİYLE”  “BEKLE BİZİ SÜPER LİG ŞAMPİYONLUĞU GELİYORUZ” diye haykırmaya başladı.

Eee,”İŞTE FOREST, İŞTE SİMAVİ FARKI”.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 458 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler