1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE EĞİTİMDEKİ HALİMİZ
İŞTE EĞİTİMDEKİ HALİMİZ

İŞTE EĞİTİMDEKİ HALİMİZ

Kamu Yeterlilik Sınavı’nda başarı oranı % 20 Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) tarafından düzenlenen Kamu Yeterlilik Sınavları dün Lefkoşa’da yapıldı. Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) tarafından düzenlenen Kamu Yeterlilik Sınavları sonuçları KHK in

A+A-

 

Kamu Yeterlilik Sınavı’nda başarı oranı % 20

 

Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) tarafından düzenlenen Kamu Yeterlilik Sınavları dün Lefkoşa’da yapıldı. Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) tarafından düzenlenen Kamu Yeterlilik Sınavları sonuçları KHK internet sayfasından ilan edildi. Toplam 924 adayın katıldığı sınavda başarı oranı ortalama yüzde 20 olarak hesaplandı. Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu ile Türk Maarif Koleji’nde toplam 46 sınıfta üst, orta, alt ve ortaokul olmak üzere 4 düzeyde yapılan tek oturumluk sınavlara katılım yüzde 81.4 oldu.
Kamu kuruluşlarına girişte kriter olarak aranan ve eğitim durumuna göre sınıflandırılan yeterlilik sınavına, üst düzeye 288, orta düzeye 471, alt düzeye 163, ortaokul düzeyine ise 2 kişi olmak üzere toplam 924 aday katıldı. (Orta düzey için daha önce açıklanan 472 rakamının hesap hatasından kaynaklandığı belirtildi.)
TAK muhabirinin Komisyon yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 50 soru üzerinden yapılan ve geçme notunun 60 olduğu sınavda başarı oranı ortalama yüzde 20 civarında kaldı.
Buna göre üst düzeyde başarı oranı yüzde 22, orta düzeyde yüzde 18, alt düzeyde de yüzde 19 olarak hesaplandı. Ortaokul düzeyinde ise sınava giren 2 kişiden biri başarılı oldu.

 

KAMU YETERLİLİK SINAVI’NIN SONUÇLARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler