1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE 'BÜYÜK UBP'NİN GÜÇLÜ LEFKOŞA'SI (!)
İŞTE BÜYÜK UBPNİN GÜÇLÜ LEFKOŞASI (!)

İŞTE 'BÜYÜK UBP'NİN GÜÇLÜ LEFKOŞA'SI (!)

Başkent Lefkoşa, neredeyse yaşanmaz bir kente dönüştü. Sokaklar çöpten geçilmezken, hava pis kokudan nefes alınamaz hale geldi. Tam bir “çöp kent”e dönüşen Başkentte, vatandaş içler acısı bir durumla yine karşı karşıya kaldı. Özellikle Lefko

A+A-

 

 

 

Başkent Lefkoşa, neredeyse yaşanmaz bir kente dönüştü. Sokaklar çöpten geçilmezken, hava pis kokudan nefes alınamaz hale geldi. Tam bir “çöp kent”e dönüşen Başkentte, vatandaş içler acısı bir durumla yine karşı karşıya kaldı.

Özellikle Lefkoşa’nın arka sokaklarında, çocuklar, çöplerle iç içe kalırken, “Turizm Adası”ndaki bu görüntüler, turistlere ‘rezil olarak’ adeta tarihe geçti.
Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının grevi nedeniyle yine bir felaket yaşarken, UBP Hükümeti “kurultay” derdine düştü.

 


 

Surlariçi bölgesi

TURİSTLER “UF” DEDİ!

 

Lefkoşa Surlariçi’nde tarihi izlerden ayrı, buram buram “çöp” utancı yaşanıyor. Adayı ziyarete gelen turistler “iğrenç kokular” karşısında büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Uray Sokak’ta Belediye Pazarı’nın geçici olarak taşındığı ve daha sonra kaldırıldığı boş alan, Dikmen Çöplüğü’nü aratmaz hale geldi

 


 

Organize Sanayi bölgesi

 

MEZBAHA YOLU ÇÖPLÜK

 

Organize Sanayi Bölgesi de çöplerden nasibini almış durumda. Sanayinin sokaklarındaki çöplerin yanı sıra bazı esnaf ve vatandaşlar, bölgenin kuzey tarafını çöplüğe dönüştürmüş durumunda. Lefkoşa Türk Belediyesi Mezbaha Kompleksi binasının bulunduğu toprak alanın çevresi iş malzemeleri, kasalar ve çöplerle kirletilmiş durumda.

 


 

 

Göçmenköy bölgesi

 

BİTMEYEN “ATIK SU” TEHLİKESİ

 

Lefkoşa sokakları giderek büyük bir çöplüğe dönerken, Göçmenköy bölgesinde bulunan dereye akıtılan kanalizasyon suları bölgedekiler için hastalık saçıyor.

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nden gelen atık sularının yarattığı pis koku ve sivrisinekler, bölgeliye yaşamı zehir ediyor.

Kokudan durulmayan bölgelerde, sinekler de hastalık saçarken, dereye aktarılan ve oradan da Göçmen Evleri’nin kanalizasyonlarına giden hastanenin atık suları, eski derede birikiyor.

 


 

LEFKOŞA'DAKİ ÇÖP SORUNU, RUMLARI HAREKETE GEÇİRDİ

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki eylemler nedeniyle başkentte yaşanan çöp sorunu Rum Sağlık Hizmetleri Birimi’ni harekete geçirdi. Birim, farelerin Rum tarafına geçmesini önlemek için ara bölgeye kapanlar yerleştirildiğini açıkladı. Hristu, Başkent sokaklarında biriken çöpler nedeniyle KKTC’yi ziyaret edecek Rumları özellikle dikkatli olmaya çağırdı.

 

 

Haberin ayrıntıları, fotoğraflarla birlikte bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 783 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler