1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE BÖYLE BATAR!
İŞTE BÖYLE BATAR!

İŞTE BÖYLE BATAR!

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Başbakan İrsen Küçük ve bakanların da katıldığı törenlerle 2011 yılında birçok belediyeye, çok sayıda araç hibe etti. Dipkarpaz, Büyükkonuk, Serdarlı, Paşaköy, Vadili ve Beyarmudu Belediyeleri’ne çok sayıda araç bağış

A+A-

 

 

2011’DE ‘BİRLİKTE’ DAĞITTILAR, 2012’DE PARÇALANDILAR!

 

 

·        Dipkarpaz, Büyükkonuk, Serdarlı, Paşaköy, Vadili ve Beyarmudu belediyelerine çok sayıda araç bağışlayan Lefkoşa Belediyesi, 2012’de ‘iflas bayrağı’nı çekti.

 

·        2011 yılında kabinenin birçok üyesinin ve UBP’li milletvekillerinin katıldığı törenlerle, LTB Başkanı Bulutoğluları ile birlikte araç dağıtan Başbakan İrsen Küçük, törenlerde yaptığı konuşmalarda da ‘Bulutoğluları’nın icraatları’ ile övünmüştü.

 

·        2011 yılında ‘hep birlikte, törenlerle’ araç dağıtan Başbakan İrsen Küçük ve LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın arası, 2012’de belediyenin ‘iflas bayrağını’ açmasıyla açıldı.

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Başbakan İrsen Küçük ve bakanların da katıldığı törenlerle 2011 yılında birçok belediyeye, çok sayıda araç hibe etti.

Dipkarpaz, Büyükkonuk, Serdarlı, Paşaköy, Vadili ve Beyarmudu Belediyeleri’ne çok sayıda araç bağışlayan LTB, 2012’de ‘İflas Bayrağı’nı çekti.

 

‘BİRLİKTE, TÖRENLE’ DAĞITTILAR…

2011 yılında kabinenin birçok üyesinin ve UBP’li Milletvekilleri’nin katıldığı törenlerle, LTB Başkanı Bulutoğluları ile ‘birlikte’ araç dağıtan Başbakan İrsen Küçük, törenlerde yaptığı konuşmalarda da ‘Bulutoğluları’nın icraatları’ ile övünmüştü.

2011 yılında ‘hep birlikte, törenlerle’ araç dağıtan Başbakan İrsen Küçük ve LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın arası, 2012’de belediyenin ‘iflas bayrağını’ açmasıyla açıldı.

 

BEYARMUDU’NA 4 ARAÇ

LTB, 2011 yılının Haziran ayında Beyarmudu Belediyesi’nee bir su tankeri, bir çöp toplama aracı, bir  kamyonet, bir de sağlık ekibi aracı hibe etti.

Hibe teslimine Başbakan İrsen Küçük, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve bazı UBP milletvekilleri ve bölge belediye başkanı katılmıştı.

Başbakan Küçük, LTB Başkanı’na, kırsal kesimdeki belediyelerle birlikte gücünü birleştirerek halka daha çok hizmetin ulaşabilmesi yönündeki çalışmalarından ve katkılarından dolayı teşekkür etmişti.

 

SERDARLI’YA 2 ARAÇ

Lefkoşa Türk Belediyesi, 2011 yılının Mart ayında da Serdarlı Belediyesi’ne iki araç bağışı yapmıştı. Etkinliğe, yine Başbakan İrsen Küçük’ün yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif ve bazı bölge belediye başkanları da katılmıştı.

Belgelere şahit olarak  Başbakan Küçük imza atmıştı.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, köylerin belediyelere bağlanmasıyla birlikte bazı belediyelerin zora düştüğünü belirterek, bu yaşananlarla birlikte Başbakanın öncülüğünde küçük belediyelere hizmet kampanyası başlattıklarını söylemişti.

LTB,  küçük belediyelere başlattığı hizmet kampanyası kapsamında Haziran 2011’de Paşaköy’e de araç hibe etmişti.

Etkinliğe Başbakan İrsen Küçük'ün yanı sıra, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, da katılmıştı.

 

‘FİKİR BAŞBAKAN’DAN’

“Fikir Başbakanımızdan gelmiştir. Teşekkür ederim. Araçların bakımlarını yapıp ihtiyacı olan belediyelerimize veriyoruz” diyen Bulutoğluları, merkezde alınan hizmetlerden diğer yerlerin de yararlanması için çalışmaların sürdüğünü belirtmişti.

Bulutoğluları, köylülerin istemi üzerine bölgeye bir de cenaze aracı gönderileceğini de açıklamıştı.

 

DİPKARPAZ’A DA İKİ ARAÇ

Lefkoşa Türk Beldiyesi (LTB), Büyükkonuk, Serdarlı, Paşaköy, Vadili ve Beyarmudu’nun ardından 2011 yılının Kasım ayında Dipkarpaz Belediyesi’ne de bir adet cenaze aracı ile bir adet çöp toplama arcı hibe etmişti.

Dipkarpaz Belediyesi’nde yapılan araç teslimine de Başbakan İrsen Küçük, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, Dipkarpaz Belediyesi Başkanı Mehmet Demirci, UBP Miletvekili Ahmet Zengin, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz katılmıştı.

 

VADİLİ’YE ‘GREYDERLER’

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin araç dağıtımından Vadili Belediyesi de faydalanmıştı. Vadili Belediyesi’ne hibe edilen Greyderler için yapılan etkinlikte, yine Başbakan İrsen Küçük de hazır bulunmuştu.

Etkinlikte konuşan Başbakan Küçük, Bulutoğluları’nın başarılı icraatlara imza attığını kaydetmiş ve başarılar dilemişti.

Bulutoğluları ise, Vadili Belediyesi’ne bir süre önce bir çöp aracı verildiğini, bunun yanı sıra ilerleyen günlerde bir de dere ilaçlamalarında kullanılmak üzere traktör hibe edileceğini söylemişti.

 

“600 BİN TL’YE YENİ GREYDER ALDIK”

Bulutoğluları etkinlikte yaptığı konuşmada, “LTB’de bir büyük şehir belediyesi gibi çağdaş belediyecilik anlayışı yerleşmiştir. Bizim gayemiz her 2-3 yılda bir araçlarımızı yenilemektir” derken, son dönemde Lefkoşa’ya hizmet için 600 bin TL’ye mal olan yeni bir greyder alındığını da açıklamıştı.

 

LTB’DEN POLİSE DE 6 ARAÇ
LTB,  polis teşkilatına da 6 adet araç armağan etmişti.

5 Mayıs 2011 tarihinde törenle anahtar teslimi yapılan 4 adet Ford Mondeo ve 2 adet Ford Fiesta marka araçların Çangar Motors’tan 230 bin TL’ye LTB tarafından satın alınmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1049 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler