1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞTE BELÇA ARAZİSİ SÖZLEŞMESİ
İŞTE BELÇA ARAZİSİ SÖZLEŞMESİ

İŞTE BELÇA ARAZİSİ SÖZLEŞMESİ

TAPU VAR İNŞAAT YOK ‘Satış bedeline karşılık inşaat’ dendi, tapu gitti, gerisi gelmedi, inşaat yapılmadı. BELÇA arazisinde Alış- veriş Merkezi projesi için Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Vadim Finans Proje ve Taahhüt Şti. Ltd. arasın

A+A-

 

 

 

TAPU VAR İNŞAAT YOK

 

‘Satış bedeline karşılık inşaat’ dendi, tapu gitti, gerisi gelmedi, inşaat yapılmadı.

 

BELÇA arazisinde Alış- veriş Merkezi projesi için Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Vadim Finans Proje ve Taahhüt Şti. Ltd. arasında imzalanan sözleşme, inşaatın başlanacağı tarihten, tapunun devrine, bitiş tarihine kadar her şeyi içeriyor.

 

23 Ekim 2009’da imzalanan sözleşmeye göre birkaç ay içerisinde ‘Hisse devri’ yapıldı, 4 ay içerisinde ruhsat işlerinin tamamlanıp başlaması gereken inşaat başlamadı. Sözleşmeye göre başlangıç tarihinden itibaren ‘30 ay içerisinde anahtar teslim’ tamamlanması gereken inşaat için tek kazma vurulmadı.

 

İmzalanan sözleşmede yerine getirilen tek madde ‘ALICI’ Vadim Finans Proje ve Taahhüt Şti. Ltd.’e, ‘SATICI’ Lefkoşa Belediyesi’nde BELÇA arazisinin %79 hissesinin devri oldu.

 

LTB’nin sözleşmeyi feshi durumunda 2 milyon 5 yüz bin Sterlin tutarındaki uyuşulmuş zarar ziyanı talep etmesi, alıcı şirketin de derhal ödemesi sözleşmenin maddeleri arasında.

 

Sözleşmenin tüm ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler