1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İstanbul’da üçlü barış toplantısı
İstanbul’da üçlü barış toplantısı

İstanbul’da üçlü barış toplantısı

Türkiye, Yunanistan ve “Kıbrıs’tan” barış hareketlerinin 2. üçlü toplantısı, eylül ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

A+A-Türkiye, Yunanistan ve “Kıbrıs’tan” barış hareketlerinin 2. üçlü toplantısı, eylül ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek.
“Üçlü barış toplantısı”nın birincisinin, 2010 yılının Mayıs ayında Midilli adasında gerçekleştirildiğini anımsatan Rum basınından Haravgi gazetesi, Yunan “Uluslararası Detant ve Barış” Komitesi’nden yapılan resmi açıklamaya dayanarak, Türkiye Barış Konseyi’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan toplantıya; “Tüm Kıbrıs Barış Konseyi” ile Yunan “Uluslararası Detant ve Barış” Komitesi’nden heyetlerin katılacağını yazdı.
Toplantının 24-25 Eylül tarihlerinde “Nazım Hikmet” Kültür Merkezinde gerçekleştirileceğini kaydeden gazete, toplantının “Dünya Barış Konseyi” himayesinde yapılacağını ifade etti.
Gazete, hareketin planları arasında “Kıbrıs” ve Yunanistan’daki komitelerden onlarca üyenin, bir dizi etkinlikler düzenlenmek amacıyla beraberlerinde müzik gruplarıyla İstanbul’u ziyaret etmelerinin de bulunduğunu ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 940 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler