1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İstanbul, Antalya ağlıyor yılbaşında ‘Kıbrıs’a akın var!
İstanbul, Antalya ağlıyor yılbaşında ‘Kıbrıs’a akın var!

İstanbul, Antalya ağlıyor yılbaşında ‘Kıbrıs’a akın var!

Yılbaşının geleneksel eğlence noktaları İstanbul ve Antalya, 2014’ün son gecesine sönük hazırlıklar ve düşük beklentiyle girerken Kuzey Kıbrıs, Türk ziyaretçilerin yanı sıra Ortadoğulu turist akınıyla rekora koşuyor

A+A-

Kuzey Kıbrıs’taki oteller, yılbaşı gecesinde yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet verecek, Ebru Gündeş,Gülben Ergen, Serdar Ortaç gibi ünlü sesler otellerde sahneye çıkacak. Başta Türkiye’den olmak üzere Ada’ya yaklaşık 15 bin turist yılbaşı eğlencesi için akın edecek. Ortadoğu ülkelerinden Lübnanlı ve Ürdünlü turizmciler yılbaşına Kuzey Kıbrıs’ta girecek.

Kuzey Kıbrıs’ın yeni yılda tercih edilen bir ülke olduğunu kaydeden Turizm Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, “Yılbaşında otellerin en yüksek doluluk oranını yakalayacağını” açıkladı.

Milliyet’e konuşan Aşıkoğlu, “5 yıldızlı otellerde yer kalmadığını” belirtti ve “Turizm bu ülkenin geleceği” dedi. Ortadoğu’dan ülkeye gelen turistlerin de önemli olduğuna dikkat çeken Aşıkoğlu, Ocak ayında da 30 bin Alman turistin ülkeye geleceğini söyledi. Aşıkoğlu, 2015 yılında ülkeye gelecek Alman turist sayısının ise 200 bine yakın olacağını ifade etti. Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun, yeni yılda otellerin dolu olmasında Türkiye’den gelecek turistlerin önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Ada’ya yılbaşı için yaklaşık 15 bin turistin gitmesi bekleniyor. Bu rakamın 3 bine yakını yabancı 12 bini Türkiye’den olacak. Turist başı ortalama 200 Euro (600 TL) harcama yapıldığında yılbaşında yaklaşık 3 milyon Euro’luk (9 milyon TL) bir eğlence yapılmış olacak. Yılbaşı günü ise 200 civarında uçağın Ada’ya iniş kalkış yapacağı bildirildi.

(Sefa Karahasan-Milliyet)

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler