Israr

Israr

Çetinkaya’nın bu kadar kötü bir performans sergilemesinin nedenleri ciddi şekilde araştırılmalı. İlk bakışta kamp dönüşü olması ve yorgunluğa bağlanabilir dünkü performans. Bu bence çok büyük yanılgı olur. Burada takılıp kalınırsa hüsran kaçınılmaz

A+A-

 

 

Çetinkaya’nın bu kadar kötü bir performans sergilemesinin nedenleri ciddi şekilde araştırılmalı.

İlk bakışta kamp dönüşü olması ve yorgunluğa bağlanabilir dünkü performans. Bu bence çok büyük yanılgı olur. Burada takılıp kalınırsa hüsran kaçınılmaz olur.

Ediz savunma özelliği olmayan bir futbolcu. Eğer Ediz’i sağ bekte oynatırsan ve tüm olumsuzluklara rağmen bunda ısrar edersen kendi ipini kendin çekmiş olursun.

Ediz’in arkasında müthiş bir boşluk vardı. İlk bölümde bu alana Mustafa Yaşinses sürekli kaçıp top istedi. Ama ne ilginçtir ki arkadaşları Yaşinses’i görmemekte ısrar etti.

İkinci yarıda Debola’nın oyuna alınması Carlos’un da ofansif bir oyun tarzı seçmesi ile Bu alan adeta yol geçen hanına döndü.

Turan hoca altmış beşe kadar müdahale etmedi izlemekle yetindi. Takımın gardı düşünce Tunç oyuna alındı.

Takımın geçen yıla oranla topla oynama isteği ve temposu oldukça düşük. Yeni katılanlar belli ki kaynaşamamış. Uyum sorunu tavan yapmış durumda.

Futbolcuların saha içi diyalogu negatif. Yardımlaşma ve kademe anlayışı yok.

Abbas son derece güçsüz ve ağır. İlk müdahaleyi yaptı tamam, ikinci müdahalelerde yetersiz. Bu yüzden sıkça faul yapıyor. Serkan geçen yılki formundan oldukça uzak.

Serhan ve Erdinç ön libero. Oyun alanları yirmi metre kare. O alan dışına asla çıkma hamlesi yok. Anlıyacağınız “idare et maç bitsin” modunda.

Akın, Ediz, Uğur ve Musa tek bir kanat organizasyonu yapmadan maç bitirme başarısını gösterdi. Sherman ve Esin statik. Top almak için tek bir koşu yok.

Doğal olarak son şampiyon tarihinin en ağır yenilgisi ile sahadan ayrılmak zorunda.

Küçük Kaymaklı’nın oyun disiplinine bağlılığı ve taktiksel anlayışı başarının en önemli nedeniydi.

Jacques dışında herkes canla başla çalıştı. Top kaybı sonrası takım olarak topun gerisine geçme çabası olumlu. İleri ikilideki futbolcuların da bu anlayışa destek vermesi sağlanırsa sıkıntı yaşanmaz.

Carlos, Debola ve Mustafa Yaşinses müthiş bir uyum içinde. Bu üçlünün özellikle maçın son bölümünde boş alan kullanımı, topsuz koşu, tek pas ve son vuruşlardaki başarısı farklı galibiyeti getiren ana neden oldu.

Çağrı, Yasin Kurt ve Hamis de aynı oyun tarzını seçerse Küçük Kaymaklı bu yıl özellikle gol yollarında sıkıntı yaşamaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler