1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İSPAT-I VÜCUT' KRİZİ
İSPAT-I VÜCUT KRİZİ

'İSPAT-I VÜCUT' KRİZİ

BARİKATTA SİNİRLER GERİLDİ! Kermiya Barikatı’nda “ispat-ı vücut uygulaması” sinirleri gerdi. UBP Hükümetinin, Lefkoşa’da Güney’e arabalı geçişlerin yapıldığı tek nokta olan Kermiya Barikatı’nda başlattığı, ispat-ı v

A+A-

 

BARİKATTA SİNİRLER GERİLDİ!

 

Kermiya Barikatı’nda “ispat-ı vücut uygulaması” sinirleri gerdi. UBP Hükümetinin, Lefkoşa’da Güney’e arabalı geçişlerin yapıldığı tek nokta olan Kermiya Barikatı’nda başlattığı, ispat-ı vücut uygulaması vatandaşları çileden çıkarttı.

Sabahın erken saatlerinde oluşan araç kuyruğunun yavaş ilerlemesine neden olan uygulamaya, barikatta bekleyen bazı görevli polislerin de yardımcı olmaması gergin dakikalara neden oldu. Bazı vatandaşlar ile görevli polisler arasında tartışmalar yaşandı.

 

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Güneşli havanın etkisi ve 23 Nisan dolayısıyla çocuklarıyla tatil yapmak isteyen vatandaşlar Güney’e geçmek için sabahın erken saatlerinde işlemlerini yapmaya gitti. Oluşan araç kuyruğu nedeniyle sıkıntılı saatler geçiren bazı vatandaşlar, ispat-ı vücut uygulaması nedeniyle zor dakikalar yaşadığını aktardı. Acilen Güney’e geçmek isteyen bir vatandaşın, çardak altında oturan birkaç polis memuruna, işlemlerin hızlı ilerlemesi için neden yardımcı olmadıkları için tepki gösterdiği belirtildi. Polis ile vatandaş arasında yaşanan kısa tartışmadan sonra görevli polislerin, araçlardaki kimlik kontrolünü hızlandırdığı görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1448 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler