1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İSKELE'NİN MAHKEME BİNASI PROTOKOLÜ İMZALANDI
İSKELENİN MAHKEME BİNASI PROTOKOLÜ İMZALANDI

İSKELE'NİN MAHKEME BİNASI PROTOKOLÜ İMZALANDI

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın, İskele Mahkemeler Binası ihalesini kazanan Kemal Aktunç Firması ile inşaat protokolünü imzaladığı bildirildi.

A+A-

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın, İskele Mahkemeler Binası ihalesini kazanan Kemal Aktunç Firması ile inşaat protokolünü imzaladığı bildirildi.

Bakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, inşaat protokolü, ihaleyi kazanan firma sahibi Kemal Aktunç ile Planlama İnşaat Dairesi Müdürü Hüseyin Tazeoğlu tarafından imzalandı. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da protokole imza koydu.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu imza törenindeki konuşmasında, İskele Mahkemeler binasının inşaatının önemli olduğunu, daha önce kendi hükümetleri döneminde karkası tamamlanan Savcılık Binası’nın da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

İskele İtfaiyesi’nde kullanılmak üzere acil kurtarma aracının siparişinin verildiğini anlatan Nazım Çavuşoğlu, “Trafik komisyonumuz bu konuda karar üretti. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığımız da 2 İtfaiye aracını sipariş etti. Hiç bir zaman yardımlarını bizlerden esirgemeyen Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ne sizlerin aracılığı ile yine teşekkür etmek isterim” diye konuştu.

Çavuşoğlu, Türkiye’nin her zaman olduğu gibi yine Kıbrıs Türkü’nün yanında olduğuna işaret ederek, “Mahkemeler binasının yapımı için gereken kaynağın yaklaşık 3.5 milyonluk kısmı Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti’nden karşılanmıştır. İskele ilçesine yapılan bu katkıdan dolayı Türkiye Büyükelçiliği Yardım Heyeti’ne de ayrıca teşekkür ederim. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler