1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İSKELE ÖZGÜR’E AĞLIYOR
İSKELE ÖZGÜR’E AĞLIYOR

İSKELE ÖZGÜR’E AĞLIYOR

Genç yaşta hayata veda eden İskele sakini Özgür Plaka gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı

A+A-

 

 

Genç yaşta hayata veda eden İskele sakini Özgür Plaka gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı. Plaka’nın ailesi ve sevenleri, Plaka’nın cenazesini, iş yerinin önünde karşıladı.

Cumartesi günü İskele, Topçuköy arasında bulunan ormanlık alanda yaşama veda eden Özgür Plaka, dün kılınan öğlen namazının ardından İskele kabristanlığında toprağa verildi. Plaka’nın eşi ve tüm İskele halkının gözyaşlarına boğduğu cenazede, kimse Plaka’nın öldüğüne inanmak istemedi.

Annesi, dükkânın önünde toplanan kalabalığa bakarak “Oğlum kalk bak müşterilerin seni bekler ayıptır bekletme” diye feryat etti. Eşi Nahide Plaka da başsağlığına gelen banka çalışanlarını görünce bankacı görmek istemediğini, bunların hep bankalar yüzünden yaşandığını, birilerinin buna dur demesi gerektiğini ve başka anaların ağlamaması gerektiğini ağlayarak tekrarladı. Plaka’nın eşi Nahide Plaka, gözyaşları içerisinde eşinin ölmediğini ve o toprağa girmek istemediğini onun kalkıp dükkânı açacağını bildiğini söyleyerek kocasının ölümüne inanmak istemedi.

Eşi Nahide Plaka, ağlayarak kocasının tabutuna sarıldığı sırada bu yaşananları tüm gazetelerin çekmesini istediğini ve bankaların bu ülkede neler yaptığını tüm toplumun bilmesi gerektiğini söyleyerek feryat etti. Cenazenin dükkândan camiye doğru hareketi sırasında ise Plaka’nın annesi ve eşi fenalık geçirerek sevenleri tarafından ayakta tutulmaya çalışılırken, sevenleri ve yakın akrabaları da dükkânın önünde yere yığılıp baygınlık geçirdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler