1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. IŞIK KİTABEVİ KİTAP FUARI BAŞLADI
IŞIK KİTABEVİ KİTAP FUARI BAŞLADI

IŞIK KİTABEVİ KİTAP FUARI BAŞLADI

Işık Kitabevi 24’üncü Kitap Fuarı dün başladı. Gençlik Merkezi’nde yer alan fuarda dün akşam ilk etkinlik olarak Gommalar Müzik Savaşçıları sahne aldı

A+A- 

Işık Kitabevi 24’üncü Kitap Fuarı dün başladı. Gençlik Merkezi’nde yer alan fuarda dün akşam ilk etkinlik olarak Gommalar Müzik Savaşçıları sahne aldı. Kokteyl eşliğinde başlayan açılışta binlerce kitap satışa sunulurken, birçok yazar, gazeteci ve kitapsever fuarda buluştu. …. Yazarlar kendilerine ayrılan bir stantta okuyucuların kitaplarını imzalarken, başka stantlarda farklı konuları içeren bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Işık Kitabevi sahibi Nahide Merlen açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, Kıbrıs Türk siyasetinin önemli isimlerinden Mustafa Akıncı'ya “Işık Kitabevi Onur Ödülü” verildi.  LTB Tiyatrosu kurucularından Yaşar Ersoy  ve eski milletvekili Mustafa Akıncı gece birer konuşma yaparak, yıllardır süren etkinlikle ilgili duygularını dile getirdi.

Konuşmaların ardından özel ödüle layık görülen Mustafa Akıncı’nın hayatıyla ilgili bir de i sinevizyon gösterimi yapıldı.


DOLU DOLU ETKİNLİK

15 Eylül’e kadar sürecek olan fuarda her gece farklı bir etkinlikle “Yıl içerisinde toplumu derinden sarsan ve toplum gündemine giren; iradeye, kurumlara ve kimliğe yönelik yeniden yapılanma adına geliştirilen politikalardan” hareketle, "Biz Olmak" teması işlenecek.

Türkiye'den Sosyolog-Araştırmacı-Yazar Ruşen Çakır, edebiyat alanından yazarlar Murat Uyurkulak ve Müge İplikçi de konuk olarak yer alacak.
Fuar bünyesinde Gençlik Merkezi, Gazeteciler Birliği ve Basın-Sen'in düzenleyeceği geceler de olacak.
Gençlik Merkezi'nin düzenleyeceği gecede katılımcılar, Kıbrıs yemeklerini tatma imkanı da bulacak.

 

 

 


Fotoğraflar: Didem MENTEŞ 

 

 

 

Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler