1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. IŞIK KİTABEVİ FUARI BU AKŞAM BAŞLIYOR
IŞIK KİTABEVİ FUARI BU AKŞAM BAŞLIYOR

IŞIK KİTABEVİ FUARI BU AKŞAM BAŞLIYOR

Lefkoşa’da Kızılbaş Kilisesi-Gençlik Merkezi’nde yer alacak Kitap Fuarı’nın bu yılki ana teması (Kıbrıs, Ortadoğu ve Dünyada) “Sancı” olacak.

A+A-Işık Kitabevi’nin 25’inci Kitap Fuarı, bu akşam başlıyor.

Lefkoşa’da Kızılbaş Kilisesi-Gençlik Merkezi’nde yer alacak Kitap Fuarı’nın bu yılki ana teması (Kıbrıs, Ortadoğu ve Dünyada) “Sancı” olacak.

Fuar, 10.00-13.00, 17.00-24.00 arasında, Pazar günleri ise 17.00-24.00 arası gezilebilecek. Fuarda tüm kitaplar yüzde 10 indirimli olarak satılacak.

FUAR PROGRAMI

Bu akşam 20.00’deki açılışta Dome Otel çalışanlarına “onur plaketi” verilecek.

Kıbrıs Mutfak Profesyonelleri Derneği’nin kokteylinde Gommalar grubu müzik dinletisi gerçekleştirecek ve yazarlar imza verecek.

ETKİNLİKLERİN TÜMÜ SAAT 20.30’DA...

Yarından 7 Eylül’e kadarki etkinlikler ise Gençlik Merkezi’nde saat 20.30’da başlayacak.

Yarın akşam“Eğitimde Sancı Paneli” yer alacak. Moderatörlüğünü CTP Milletvekili Mehmet Çağlar’ın yapacağı panelde konuşmacılar Hasan Alicik, Mehmet Çağlar, Yılmaz Akgünlü ve Yusuf Suiçmez olacak.

29 Ağustos Çarşamba akşamı Gençlik Merkezi’nin düzenlediği “Anı Gecesi” yapılacak.

30 Ağustos Perşembe akşamı “Ekonomide Sancı Paneli” yer alacak ve panelde Ünal Akifler, Fatma Lisaniler, Mustafa Besim konuşacak. Fatma Lisaniler Panelin moderatörlüğünü de yapacak.

31 Ağustos Cuma akşamı ise “Yunanistan’da Sancı ve Syriza Deneyimi” konferansı yer alacak. Konferansa konuk olarak Syriza Merkez Komitesi Üyesi Panos Kosmas katılacak.

1 Eylül Dünya Barış Günü’nün ardından 2 Eylül Pazar gecesi Karin Karakaşlı’nın katılacağı Söyleşi – Konferans yapılacak. Moderatör ise Hakan Karahasan olacak.

3 Eylül Pazartesi gecesi “Siyaset’te Sancı Paneli” yer alacak. Niyazi Kızılyürek’in moderatörlüğünü yapacağı panele DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy ve TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit konuşmacı olarak katılacak.

4 Eylül Salı gecesi FEMA İnteraktif Tartışma Atölyesi “Sancının İlacı: Yeni Toplumsal Hareketler” etkinliğini yapacak. Etkinlikte, Tegiye Birey “Anti-militarizm ve Vicdani Ret”, Faize Erdoğan “Engels(siz)siniz”, Hasan Sarpten “Dünyada ve Kıbrıs’ta Ekolojist Hareket”, Devrim Barçın “Toplumsal Hareket Sendikacılığı” ve Doğuş Derya “Feminizm ve Kuir Politikası” konularında konuşacak.

5 Eylül Çarşamba gecesi “Edebiyat’ta Sancı” Panelinde Hakkı Yücel, Tufan Erhürman, Gürgenç Korkmazel konuşacak ve moderatör Neşe Yaşın olacak.

6 Eylül Perşembe gecesi “Suriye ve Ortadoğu” konferansını Türkiyeli gazetci Hüsnü Mahalli verecek.

7 Eylül Cuma gecesi ise “Gençlik Formu: Gelecek Geldi” etkinliğinde Mehmet Ekin Vaiz, Seda Akiskal, Rahme Veziroğlu, Ceren Göynüklü, Cansu Nazlı, Turgut Denizgil ile isteyen diğer katılımcılar yer alacak

 

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler