1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Işık Kitabevi 28. Kitap Fuarı açılıyor
Işık Kitabevi 28. Kitap Fuarı açılıyor

Işık Kitabevi 28. Kitap Fuarı açılıyor

Işık Kitabevi 28. Kitap Fuarı, yarın açılıyor.

A+A-

Kızılbaş Kilisesi’nde 4 Eylül’e kadar devam edecek Fuar, Tasarım ve Gerçek temasıyla gerçekleşecek.
Fuara, Gazeteciler Birliği, Sanatçı Yazarlar Birliği ve Gençlik Merkezi katkı koyacak.
Kitap fuarında tüm kitaplar yüzde 10 indirimli satılacak.
Fuar Pazar günü dışında 10:00 – 13:00 ve 17:00 – 24:00 saatleri arası; Pazar günü ise 17:00 – 24:00 saatleri arası açık olacak.

FUAR PROGRAMI
Fuar yarın saat 20.00’de Taylan Özöncü ve Osman Tuğsal’ın müzik dinletisiyle başlayacak. Açılış gecesi flütte İbrahim Özbaskın , gitarda Reşat Kortan’ın olduğu Dio Grup da sahne alacak ve Dev-İş ile PEO’ya onur ödülü verilecek.
25 Ağustos Salı günü Gazeteciler Birliği, Müzakere Sürecinde Medyanın Rolü konulu panel düzenleyecek. Panelde Nikolaos Stelya ve Ali Baturay konuşma yapacak.
26 Ağustos Çarşamba Nur Köprülü moderatörlüğünde “Ortadoğuda Bitmeyen Tasarım” konulu söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşide Radikal ve Hürriyet gazetesi yazarı Fehim Taştekin konuşmacı olacak.
27 Ağustos Perşembe “Gerçekler ve Kıbrıs’ı Yeniden Düşünmek” konulu panel gerçekleştirilecek. Panelde konuşmacılar Niyazi Kızılyürek ve Ahmet Sözen olacak.
28 Ağustos Cuma Sanatçı ve Yazarlar Birliği “Genç Kuşak Kadın Şairler ve Edebiyat” konulu panel düzenleyecek. Panelde Fatoş Avcısoyu Ruso, Aliye Ummanel, Emel Kaya, Nafia Akdeniz, Ruhsan İskifoğlu konuşacak.
29 Ağustos Cumartesi “Edebiyatta Tasarım” konulu söyleşi düzenlenecek. Söyleşide Yazar – Akademisyen Murat Gülsoy konuşacak.
30 Ağustos Pazar Mehmet E. Vaiz’in yöneteceği “Gençlik formu Sivil İnsiyatif ve Tasarım” konulu panel düzenlenecek. Panelde Fezel Nizam, Feral Uyumsal, Filiz Bilen, Mustafa Ongun, Başak Ekenoğlu, Haluk Selam Tufanlı konuşma yapacak.
31 Ağustos Pazartesi “Siyaset Yeniden Şekillenirken” konulu panel düzenlenecek. Panelde Asım Akansoy, Asım İdris, Kudret Özersay, Hüralp Yumuk konuşma yapacak.
1 Eylül Salı Dünya Barış Günü nedeniyle etkinlik yapılmazken 2 Eylül Çarşamba “Neoliberalizm, Avrupa Birliği ve Yunanistan” konulu panel düzenlenecek. Panelin konuşmacıları Mertkan Hamit, Sertaç Sonan, Stavros Dombazos olacak.
3 Eylül Perşembe Ulus Baker Gecesi düzenlenecek ve gecede Halil Duranay konuşma yapacak.
4 Eylül Cuma ise Adalı Gençlik, “Adalı Gençlik ile Müzik Geceleri” etkinliği düzenleyecek.
Açılış gecesi dışında tüm panel ve etkinlikler 20.30’da başlayacak.

TAK

Bu haber toplam 1515 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler