1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İşi hafife almamak gerek
İşi hafife almamak gerek

İşi hafife almamak gerek

İkincilik hedefleyen Mağusa Türk Gücü, play-out grubuna düşmemek hedefindeki Bostancı Bağcıl’la berabere kalarak Küçük Kaymaklı’nın yenildiği haftada önemli bir avantajı yakalayamadı. Bağcıl ise gerekeni aldı ve en yakın rakibi Lapta’nın

A+A-

 

 

 

İkincilik hedefleyen Mağusa Türk Gücü, play-out grubuna düşmemek hedefindeki Bostancı Bağcıl’la berabere kalarak Küçük Kaymaklı’nın yenildiği haftada önemli bir avantajı yakalayamadı. Bağcıl ise gerekeni aldı ve en yakın rakibi Lapta’nın yenildiği haftada aldığı bir puanla play-out’ta kalmamayı garantilemiş oldu. Deplasman ekibi Bağcıl maça golü de düşünerek başladı. Ancak ileri uçta son vuruşlarda gereken yapılamadı. Orta alanda gerekli direnç gösterilemeyince yük yemeye başlayan savunma, kalesinde ardı ardına pozisyonlar görmeye başladı. Erbay’n eksikliği de hissedildi. Kaleci Ahmet’in kurtarışları olmasa takım aleyhine farklı bir skor olabilirdi. Yenik duruma düşen yeşil beyazlılar, ikinci devrede daha atak oynayarak en azından beraberliği yakalamayı amaçladılar. İyi bir motivasyonla ileriye çıkmaya başlayan takımdaki en önemli ve olumlu değişiklik İsmail’di. Takımın kaleci dışındaki iki yedeğinden biri olan İsmail, oyuna girer girmez sol kanada hareketlilik getirdi. Bindirmeler yaptı. Sonuçta taşıdığı toplardan birinde, pasında Jacques bitirici vuruşu yapmayı başardı. Bu arada Hakan Altın’a da bir parantez açmak gerek. Maçın neredeyse tamamında oynadığı etkili oyunuyla rakip savunmayı yıpratmayı başardı. Golden sonra oyundan düşen takım, son bölümü adeta bir puana oynadı. Risk yapmadı. Yorulan ve oyundan düşen rakip karşısında fazla öne çıkmayan Bağcıl, yeterli olan bir puanı alarak ligde kalmayı garantilemiş oldu.

MTG’de ise maç öncesinde ciddi eksikler vardı. Uğur, Deniz, Feridun, Hasan Tamel ve savunmada özellikle Kemal’in eksikliği ciddi derecede hissedildi. İlk devrede çok pas yapan, rakibin boşluklarını pozitif değerlendiren bir MTG vardı. Özellikle Derviş’in pasları ileri uçtaki oyuncuları sürekli gol pozisyonlarına soktu. Biraz daha dikkatli olunsa ilk devre daha farklı bitebilirdi. Osman’ın sağdan çok iyi oynadığı ilk devrede Salih de soldan zaman zaman bindirmelerle etkili oldu. Savunma az hatayla oynarken, kaleci Fikri de kritik kurtarışlar yaptı. Ancak ikinci devrede dengesiz oynayan, uyumsuz ve adam adama markajda zorlanan bir defansif anlayış vardı. 1-0’lık skoru yeterli görerek işi hafife alma gibi bir anlayış sergilenmeye başlandı. Orta alan oyuncularının da yeterince organize olamayışları rakibin ekmeğine bal sürmüş gibi oldu. Saha içindeki uyumsuzluğun yanı sıra yedek kulübesinde oyunun gidişatını takım lehine değiştirebilecek oyuncu olmaması da son bölümde 1-1’lik skora razı bir oyun anlayışının benimsenmesine neden oldu. İkili averajda üstün olduğu Küçük Kaymaklı’nın yenildiği haftada MTG ikinciliği yakalayabilirdi ancak bu olmadı.

Mehmet Malek fazla sertliğin olmadığı maçta rahat ve iyi bir yönetim gösterdi. Yardımcıları da özellikle ofsayt pozisyonlarında başarılıydılar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 696 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler