1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İŞÇİYE TOKAT'
İŞÇİYE TOKAT

'İŞÇİYE TOKAT'

KAMU-İŞ asgari ücreti yapılan %0 artışa tepki gösterdi: Tarafların birbiri ile alay edeceğine, doğru kararlar üretmesini bekliyoruz.

A+A-

 

 

 

 

KAMU-İŞ asgari ücreti yapılan %0 artışa tepki gösterdi. KAMU-İŞ Genel Sekreteri Sami Dilek imzasıyla gönderilen açıklama şöyle;

 

 

12 Ocak 2012 tarihinde toplanan asgari ücret saptama komisyonu, asgari ücret yasasında, asgari ücreti saptamadaki esasları dikkate almadan saptamıştır. Toplantıdaki işveren hükümetle bileşerek adeta işçiye bir tokat atarcasına tavır sergilemişlerdir.

Kamu – İş asgari ücret komisyonunun almış olduğu karara yasadaki hükümler doğrultusunda 30 Ocak 2012 tarihinde itiraz etmiştir.

Asgari ücret saptama komisyonunun itiraz sürecinde yeni baştan toplanmasını ve yine asgari ücret yasasındaki esaslara göre yani, Devlet Planlama Örgütü ile Ticaret Bakanlığınca saptanan geçim indeksini, işçi ve ailelerinin insanca yaşam için gereksinimlerini, hayat pahalılığı ve genel seyrini, verimlilik, istihdam ve devamlılık gibi benzer ekonomik faktörleri ve en önemlisi yıl içerisinde gerek Türk Lirasının döviz kurlarına göre değer kayıpları ve elektriğe, akaryakıta, gaz ve benzeri temel maddelere gelen zamları dikkate alarak saptaması gerektiğini vurgular, ciddi bir idarenin, ciddi kararlar üretmesini öneririz.

Artık alınacak olan kararlar ile taraflar birbiri ile alay edeceğine, ülkemizin geleceğine yönelik doğru kararlar üretmesini bekliyoruz.

Kamuoyu ve tüm asgari ücretle çalışan işçilerimiz adına bunu talep ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler