1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞÇİLER KONUŞTU
İŞÇİLER KONUŞTU

İŞÇİLER KONUŞTU

“Af çıktı ama nedir bilmiyoruz…” işçiler konuştu: ‘Af da nasıl af?’ ‘Kayıt dışı yaşamı kayıt altına almak’ amacıyla ‘Muhaceret Affı’ Meclis’ten geçti, başvurular başladı ancak aftan yararlanaca

A+A-

 

 

“Af çıktı ama nedir bilmiyoruz…” işçiler konuştu:

‘Af da nasıl af?’

‘Kayıt dışı yaşamı kayıt altına almak’ amacıyla ‘Muhaceret Affı’ Meclis’ten geçti, başvurular başladı ancak aftan yararlanacak işçilere haber veren olmadı.

 

 “Af çıktığını duyuyoruz ama tam olarak nedir bilmiyoruz” diyen işçiler, affın kimleri kapsayacağı, cezaların ne olacağı ve nasıl yararlanacakları konusunda hiçbir bilgileri olmadığını belirtiyor…

 

‘Kayıt dışı yaşamı kayıt altına almak’ amacıyla ‘Muhaceret Affı’ Meclis’ten geçti, başvurular başladı ancak aftan yararlanacak işçileri bilgilendiren olmadı. “Her kafadan bir ses çıkıyor” diyen işçiler, kaçak yaşamaktan dertli… En az kayıt dışı yaşamdan şikâyet eden Kıbrıslılar kadar kendilerini ‘mağdur’ hisseden işçiler, yasa, af değil ‘denetim’ istiyor.

 

Denetim yapılmazsa, kaçak işçi çalıştıranlar takibe alınmazsa hiç bir şey değişmeyeceğini söyleyen işçiler, affın kayıt dışılığı önleyeceğine inanamadıklarını belirtti.

 

 


Taşeronlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Talat Özakan:

 

“İnandırıcı bulmuyorum”

 

Yıllardır kayıt dışı işçilikle mücadele ettiklerini belirten Taşeronlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Talat Özakan, taleplerinin kaçakların tamamen yurtdışına çıkarılması olduğunu belirtti.

Muhaceret Affı’nı ‘inandırıcı’ bulmadığını da ifade eden Özakan, yasanın Türkiye’nin direktifi ile yapıldığını düşüncesini de paylaştı.

“Hiçbir hükümet döneminde kayıt dışı işçilikle ilgili verilen sözler tutulmadı” diyen Özakan, denetimin önemine vurgu yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler