1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ
İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ

İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ

1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı, bugün çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Resmi tatil olarak kutlanan 1 Mayıs’ta, birçok özel işletme de tatil yapıyor.

A+A-1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı, bugün çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Resmi tatil olarak kutlanan 1 Mayıs’ta, birçok özel işletme de tatil yapıyor.
Dev-İş, Türk-Sen, KTÖS, KTAMS VE KTOEÖS’ün de yer aldığı toplam 36 örgütün oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi, bugün Atatürk Meydanı’nda (Sarayönü) miting düzenleyecek.
Saat 18.30’da Kuğulu Park’ta başlayacak yürüyüşe Güney Kıbrıs’tan PEO ve SEK sendikaları da katılacak. Mitingde Arda Gündüz ve Sol Anahtarı da sahne alacak.
Dün sabah Lefkoşa’daki kavşaklarda vatandaşlara 1 Mayıs Tertip Komitesi’nin “Haydi 1 Mayıs 2012’ye” başlıklı bildirisi dağıtılarak yarınki mitinge katılım çağrısı yapılırken, muhalefet partileri Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) de mitinge katılım için çağrı yaptı.
Baraka Kültür Merkezi de, bugün saat 17.30’da Lefkoşa Otobüs Terminali’nden başlayarak yürüyüş düzenleyecek.
YKP, kendi sloganları, “Sınırsız, silahsız, garantörsüz Sosyalist Kıbrıs” taleplerini dile getiren kendi pankartları ve kendi korteji ile alanlarda olacağını açıkladı. YKP, bugün saat 17.30’da YKP Genel Merkezi önünde buluşup Kuğulu Park’tan başlayacak etkinliklere katılım için çağrı yaptı.
YKP açıklamasında, ülkede, ekonomik eşitsizlikler, göçler ve işsizliğin artması ile orantılı olarak, çocuk işçiliğinin yaygınlaştığını, buna karşı bulunan mevcut yasalar ve koruma mekanizmalarının yeterli olmadığını ve uygulanmadığını belirti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 875 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler