1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), Irak Kerkük Ticaret Odası’yla işbirliği protokolü imzaladı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), Irak Kerkük Ticaret Odası’yla işbirliği protokolü imzaladı.

İki Oda arasında ticari işbirliği olanaklarının geliştirilmesini öngören protokole, KTSO Başkanı Ali Çıralı ile Kerkük Ticaret Odası Başkanı Sabahaldain Al-Salihi imza koydu.

Lefkoşa Golden Tulip Otel’de yer alan imza töreninde konuşan Al Salihi, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın davetlisi olarak geldikleri KKTC’de, resmi temaslar yanında fabrikaları da ziyaret ettiklerini belirterek yatırım ve ticari olanaklarla ilgili incelemelerde bulunduklarını anlattı.

Program çerçevesinde üniversiteler ve hastaneleri de ziyaret edeceklerini ifade eden Al-Salihi, bu ziyaretin son olmaması; karşılıklı ziyaretlerle ilişkilerin geliştirilmesini diledi.

Al-Salihi, protokolle, her iki ülkenin kalkınması için, işadamlarının birlikte iş yapmaları temennisinde bulundu.

KTSO Başkanı Ali Çıralı da, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin günden güne arttığını belirterek bunu daha da ileriye taşımak amacıyla Irak Kerkük Ticaret Odası’nı KKTC’ye davet ettiklerini anlattı.

Ülkenin sürdürülebilir ekonomik yapıya kavuşturulması için bu tür ticari ilişkilerin gerekliliğine işaret eden Çıralı, başka ülkelerle de benzer ticari ilişkiler içine girilmesi temennisini dile getirdi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı ve karşılıklı hediyeler verildi.

 

 

 

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler