1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İşbirliği hedefi
 İşbirliği hedefi

İşbirliği hedefi

KTEZO ile POVEK temsilcileri bir araya geldi

A+A-

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ile Rum Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (POVEK) yetkilileri bir araya geldi.

KTEZO’dan yapılan açıklamaya göre, Güney Lefkoşa’da bulunan Ledra Caddesi’ndeki restoranda yemekli bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, POVEK temsilcisi Yorgos Ellinidi ile KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga başkanlığındaki heyetler katıldı.

Toplantıda işbirliği olanakları ele alındı. Ayrıca iki örgütün yönetim kurullarının bir araya geleceği sonraki toplantı tarihleri de takvimlendirildi ve birlikteliğin sağlandığı konularda eyleme geçilmesi için program oluşturulması hedeflendi.

Örgüt temsilcileri toplantıda yaptıkları konuşmada, “2000’li yıllardan başlayarak geliştirdikleri saygıya dayalı, eşit samimi ilişkilere” değinerek, bu ilişkiler sayesinde geçmişte Lokmacı Kapısı’nın açılması için ortaklaşa büyük bir mücadele verildiğini ve bu mücadelenin başarıyı getirdiğini ifade ettiler.

Toplantıda, Kıbrıs esnaf ve zanaatkarlarının mücadelesine devam etmesi halinde Kıbrıs sorununun çözümüne ve toplumlar arası ilişkilerin iyileşmesine katkı koyacağı, bunun yanında başarabildiği oranda Kıbrıs esnaf ve zanaatkarının ortak olan sorunlarının daha kolay çözülebileceği de vurgulandı. TAK

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler