1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İş işten geçtikten sonra
İş işten geçtikten sonra

İş işten geçtikten sonra

Genel olarak sporun her dalında, amaç olmadı mı, heyecan, arzu ve hırs da bir noktada anlamını yitirir. Yenicami, dünkü Ocak karşılaşmasına aslı bu psikoloji ile çıkması gerekirken, tamamen arzulu, istekli ve güzel bir oyun sonucunda sezonunun en farklı g

A+A-

 

 

 

Genel olarak sporun her dalında, amaç olmadı mı, heyecan, arzu ve hırs da bir noktada anlamını yitirir. Yenicami, dünkü Ocak karşılaşmasına aslı bu psikoloji ile çıkması gerekirken, tamamen arzulu, istekli ve güzel bir oyun sonucunda sezonunun en farklı galibiyetini elde ederek ayrıldı.

Geçen haftaki Lapta maçına sakat ve cezalılar yüzünden eksik kadro ile çıkıp mağlup olan Yenicami, Ocak karşısına ideal kadro ile çıktı. Çünkü Lapta yenilgisi, takımın eleştiri almasına sebep olmuştu. Aslında Lapta maçında gençlere şans verilmesi onlar açısından önemli bir sınavdı. Bana göre, geriye kalan maçta da gençlere şans verilmesi en doğru karardır.  

Dünkü maç hem kadro, hem hava şartları, hem de saha zemini bakımından Yenicami açısından önemli bir avantajdı. Rakibine göre teknik kapasitesi daha yüksek bir takım olan Yenicami, bu gibi ortamda daha iyi futbol oynaması doğaldı. Ayrıca stresten uzak futbol her zaman iyi sonuçlar getirir.

Dünkü karşılaşmada Yenicami sezonunun en farklı galibiyetini elde ederken, Massa’nın dört gol atması da gol krallığında büyük bir avantaj sağlamasına neden oldu. Aslında dünkü karşılaşmada ortaya konan oyun haftalar önce sahaya yansıması gereken oyun olmalıydı. Fakat ne yazık ki iyi başladığı ligi çok da iyi götüremedi.

Türk Ocağı son iki haftada almış olduğu mağlubiyetlerden sonra teknik patronluğa Ahmet Dedekorkut’u getirmiştir. Ahmet hoca hırslı ve tecrübeli bir teknik adam, oynayan oyuncuların birçoğundan emeği vardır. Play-off maçları için iyi bir tercih yapıldığına inanıyorum.

Dünkü maçta skor 2-0 oluncaya kadar ortaya koydukları hırs, mücadele ve arzulu futbol Türk Ocağı’nın play-off’taki gerçek yüzünü yansıtıyordu. O ana kadar ortaya koydukları mücadele yerinde idi. Farkın açılmasından sonra oyun anlayışındaki motivasyon ve direnme gücü yerini daha rahat bir oyuna bırakmış ve farklı mağlup olmasına neden olmuştur.

Karşılaşmadan farklı mağlup ayrılmış olabilirler ama inanıyorum ki Ahmet hocanın hırsı ve azmi bu takımın play-out’ta başarılı olmasını sağlayacaktır.

Dünkü karşılaşmada Yenicami’de hemen hemen her futbolcu görevini eksiksiz yapmıştır. Gönül arzu ederdi, bu futbol anlayışı beş hafta önce amacını yitirmiş olmamasıydı.

Karşılaşmada özellikle kaleci Yusuf zaman zaman hatalı çıkışlar yapmasına rağmen yine de yapmış olduğu kurtarışlarla her geçen gün kendini kabul ettiriyor. Hascan ve Çağdaş gerçekten bu memlekette çok iyi noktalara gelebilecek futbolculardır. Çağdaş’ın sol bekte değil de sol ortada oynatılması, hem kendisini göstermesi açısından, hem de takımına sağlayacağı katkı bakımdan daha yararlı olacağına inanıyorum. Erdinç, İbrahim, Okan, Neval, Sepper, Göktaş Behiç geçen haftaki oyunlarının çok çok üzerinde oynadılar.

Hakem üçlüsü de başarılı maç yönetti. İlk kez izlediğim Kerem Eran iyi bir yönetim göstermiştir.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 835 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler