1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İŞ BİLMEZLİK'
İŞ BİLMEZLİK

'İŞ BİLMEZLİK'

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, 2009 seçimleri öncesinde ülkede serbest bölgeler oluşturacağını ve bunu ilk yüz gün içinde yapacağını açıklayan UBP’nin, aradan 2.5 yıl geçtikten sonra Gönenedere bölgesinde ve özel m

A+A-

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, 2009 seçimleri öncesinde ülkede serbest bölgeler oluşturacağını ve bunu ilk yüz gün içinde yapacağını açıklayan UBP’nin, aradan 2.5 yıl geçtikten sonra Gönenedere bölgesinde ve özel mülk üzerine serbest bölge kurma kararı aldığını savunarak, bunu eleştirdi.

Yorgancıoğlu’nun yazılı açıklamasının tam metni şöyle;

 

“Ulusal Birlik Partisi iş bilmezliğini, ekonomik akla uygun davranmadığını; daha doğrusu partizanlık adına ekonomiyi çökertmekten kaçınmadığını Gönendere’de bazı arazileri serbest bölge ilan ederek bir kez daha ispatladı.

2009 seçimleri öncesinde ülkemizde serbest bölgeler oluşturacağını ve bunu ilk yüz gün içinde yapacağını açıklayan UBP, aradan iki buçuk yıl geçtikten sonra Gönenedere bölgesinde ve ÖZEL MÜLK üzerine serbest bölge kurma kararı aldı.

Özel mülk üzerine serbest bölge oluşturma mantığı nereye dayanmaktadır?

UBP Hükümeti bu kararı ile Mesarya’nın ortasında gümrüksüz alışveriş merkezi oluşturacağını söylüyor. Bu bölgede oluşturulacak gümrüksüz alışveriş imkânları diğer bölgelerdeki işletmelerin ticaret hacminin daraltmayacak mı? Bu yatırımcılar da bizim ülkemizin insanları değil mi? Böylesi bir uygulama, binlerce esnafımızın ekonomik faaliyet dışında kalması, binlerce ailenin aç kalması demek değil midir ve bu yatırımcılar da rekabet edebilmek için kayıt dışına çıkmak durumunda kalmayacak mı?

Ne yazık ki sonuç tam da öyle olacak. Yani UBP’nin bu uygulaması ile ülkenin genelinde kayıt dışılık artacak, ekonomimiz kaosa sürüklenecektir.

Eğer UBP’nin amacı ticaret sektörünü geliştirmek için ülkeye ticaret amaçlı turist getirmekse, o zaman yapması gereken farklı bir uygulamadır.

Bu uygulama da,  mevcut sistemimizde faaliyette bulunan bütün alışveriş mekânlarının satışlarını artırmak için girişim yapması, yani gümrük muafiyetini herkese uygulamasıdır.

Bugün uygulanmak istenen ise yalnızca ve yalnızca zaten zorda olan ekonomimizi kaosa sürüklemektir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1357 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler