1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İş başa…
İş başa…

İş başa…

Pazar günü İskele’de restoranlar yanında bölgede kurulması düşünülen Petrol Dolum Tesisi protesto edilirken AKSA’nın elektrik santralinin bacasından zehirli gazlar yükseliyordu. Arkadaşlar uyardı; Tamam, petrol dolum tesisi kurulmasın diye pr

A+A-

 

Pazar günü İskele’de restoranlar yanında bölgede kurulması düşünülen Petrol Dolum Tesisi protesto edilirken AKSA’nın elektrik santralinin bacasından zehirli gazlar yükseliyordu.

Arkadaşlar uyardı; Tamam, petrol dolum tesisi kurulmasın diye protesto ediyoruz ama burada bir de elektrik santrali var. Filtresi duruyor ama maliyeti yüksek diye filtre çalıştırılmıyor.

Ne yazık ki öyle… Kıyının bir yanında protesto var ama biraz ötede zaten zehirli gazlar havaya karışıyor. Maliyeti yüksek diye kullanılmamasına izin verilen filtre dururken, zehir soluyan insanların canı daha mı değersiz. Bir filtrenin maliyeti, insan yaşamından daha değerli oluyor ne yazık ki.

O bölgede böyle bir zehir merkezi varken şimdi bir de petrol dolum tesisi isteniyor. Çünkü birileri istiyor, birileri dağıtıyor, birilerine olanak sağlıyor, geri bırakılmış ülkelere götürülen kirli sanayi de bizim geri bırakılmış ülkemize! getirilmek isteniyor.

Bu hükümetten gerçeği görüp de bir karşı atak bekleyenler yanılır, onun için de iş yine bize düşüyor. 


Küçük’e yağlı börek!

Egemen Bağış geldi ve İrsen Küçük’e destek atışı yaptı. Hem de ne atış… Eskiden bunlar genel seçimlerde olurdu, genel seçimler öncesi Türkiye’den birileri gelir, istediklerine, genellikle UBP lehine demeçler verir, seçimlerin içine çizmeleriyle girerler ve giderlerdi. Şimdi Kurultaylar öncesi de aynı şeyler olmaya başladı. UBP Kurultayı öncesi Egemen Bağış geldi ve İrsen Küçük’e methiyeler dizerek, Tayyip beyin desteğini ileterek gitti. Bağış, TAK haberine göre; ‘Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KKTC’nin Başbakan İrsen Küçük’le yakaladığı istikrarı çok önemsediğini ve kalkınmayı gururla takip ettiklerini söyledi. Bağış, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na Kıbrıs müzakerelerinde verdiği destek gibi, KKTC ekonomisinin yönetilmesi ve devletin yükselmesinde de Başbakan Küçük’ün önderliğini çok çok önemsediğini ve Küçük’e destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.’

Yani Egemen Bağış’tan UBP delegesine, Ahmet Kaşif’e açık bir mesaj; “Ona göre oyunuzu kullanın, siz de kenara çekilin.”


Yetkililer el öpmekle meşgul

İnsan sevinmek istiyor… Su gelecek, ardından da elektrik gelecek… “Oh ne güzel, suyumuz da bollaşacak, elektrik kesilmeleri de belki azalacak” demek isteriz ama endişeliyiz de… Zaten bağımlıyız, bunlar da olunca bağımlılığın ulaşacağı yer neresi olacak! “Çok bağımlılık” mı yoksa söylemek istemediğim başka birşey mi? Sadece bu da değil. Ya parası… Suyun parası, elektriğin parası… Bu maliyet kimden nasıl çıkacak? Sorular çok ama sorması gerekenler, açıklaması beklenenler sadece el öpmekle, kafa tokuşturmakla meşgul. Hoş, cevapları da bilmiyorlar ya!.. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 564 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler