1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. IRZA TEŞEBBÜS ZANLISI TEMİNATLA SERBEST BIRAKILDI
IRZA TEŞEBBÜS ZANLISI TEMİNATLA SERBEST BIRAKILDI

IRZA TEŞEBBÜS ZANLISI TEMİNATLA SERBEST BIRAKILDI

"Irza geçmeye teşebbüs etme" suçundan dolayı mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Irmak, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

A+A-

 

 

 

Akdoğan'da ayrılma aşamasında olduğu 17 yaşındaki nişanlısı F.G'nin ırzına geçmeye teşebbüs eden zanlı Mahmut Irmak, almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. "Irza geçmeye teşebbüs etme" suçundan dolayı mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Irmak, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

 

ELLERİNİ BAĞLAYIP KIYAFETLERİNİ ÇIKARDI...

Olayın tahkikat memuru İbrahim Döşemeci, zanlı Mahmut Irmak'ın 17 Mart tarihinde ayrılma aşamasında olan 17 yaşındaki nişanlısı F.G'yi EE 624 plakalı aracı ile alarak Akdoğan'ın kuzeyinde bulunan bir ovaya götürdüğünü ve burada müştekinin ellerini bağlayarak kıyafetlerini çıkarıp ırzına geçmeye teşebbüs ettiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Döşemeci zanlının uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

 

TUTUKSUZ YARGILANACAK...

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, zanlı Mahmut Irmak'ın pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 7 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 40'ar bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ıspatı vücutta bulunmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler