1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İrsen Küçük’e rakip
İrsen Küçük’e rakip

İrsen Küçük’e rakip

UBP milletvekili Türkay Tokel ile gazeteci Serhat İncirli arasında, KIBRIS TV’deki sabah programında ilginç bir diyalog yaşandı. Tokel’e “UBP’de kongre hazırlığı var mı” diye soruldu… Yanıtı kısa ve netti: “Evet

A+A-

 

 

UBP milletvekili Türkay Tokel ile gazeteci Serhat İncirli arasında, KIBRIS TV’deki sabah programında ilginç bir diyalog yaşandı.

Tokel’e “UBP’de kongre hazırlığı var mı” diye soruldu…

Yanıtı kısa ve netti: “Evet, var…”

Daha sonra, İrsen Küçük’e “rakip aday çıkacak mı” mealinde bir soru geldi.

Yine kısa yanıt verdi Tokel:

“Evet, olacak…”

 


 

Küfürler havada uçuştu!..

 

Lefkoşa Belediyesi zor günlerden geçiyor. Çalışanlar, adeta açlıkla mücadele ediyor. Evine para götüremeyen, çocuğuna bir yemiş dahi alamayan çalışanlar, Başbakan İrsen Küçük’ün sözü ile öylece ortada kalıverdi.

2 aydır maaş ödenmeyen, bir çıkış yolu da bulunamayan belediyede hem Başkan Cemal Bulutoğluları’nın, hem belediye meclisi üyelerinin hem çalışanların hem de sendika yöneticilerinin sinirleri gerildikçe gerildi.

Yapılan son Belediye Meclis’i toplantısında yaşanalar bu durumu ortaya serdi.  Toplantıda, neredeyse sakin olan kimse yoktu, tartışmalar ve küfürler ise boldu…

Belediye meclisinden çekilen bir video internetteki paylaşım sitelerinde paylaşılıyor.

Başkan Bulutoğluları’nın belediye meclis üyeleri ile tartışmalarının bulunduğu videoda başkanın küfürleri, sinirli tavırları dikkat çekiyor.

Sonuç alınamayan toplantıda küfürler damgasını vuruyor.

 


 

Aslanbaba’nın adamı iş peşinde

 

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba, gümrüksüz araç kullanmak nedeniyle bir süreden beridir gündemden düşmüyor.

Son yaptığı açıklamada “Araba benim değil, Bayram Gümüş’ündür” söylemi de Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu tarafından yalanlanınca, galiba çareyi işlemleri hızlandırmakta buldu.

Aslanbaba’nın işlerini takip eden bir kişi Gümrük Müdürlüğü’nden çıkmaz oldu.

 


 

DÜZELTME: 1 Mayıs 2011 tarihli ‘Arabayı yakarım’ başlıklı yazıda, “Aslanbaba, ‘Araç benim değil. Bayram Coşkun’undur. KKTC ekonomisi bu arabayla düzelecekse arabayı yakmaya da hazır’deyiverdi. Aslanbaba’nın iddiası şu ki araç Bayram Coşkun adlı kişiye ait…’ ifadesinde Bayram Gümüş yerine Bayram Coşkun yazılmıştır. Bu hatadan dolayı okuyucularımdan özür dilerim…

 


 

Yazıklar olsun!

 

“Utanç içinde kaçıncı 1 Mayıs! İşçinin emekçinin bayramı olarak değil, işçiye emekçiye yapılan ayıp ve ihanet günü olarak anılmalı 1 Mayıs Kıbrıs’ın kuzeyinde.

“Bayram” veya “Emek ve Dayanışma Günü” olarak anılan bir günün yurdumuzda utanç içinde yaşanması işçi ve emekçiler dışında birilerini de rahatsız ediyor mu acaba!

Belediye emekçilerinin yaşadıklarının 1 Mayıs’a denk gelmesi sadece bir rastlantı olarak algılanmamalı.

Yurdumda işçiye ve emekçiye yapılan haksızlıkların ve zulümlerin ne kadar yanı başımızda olduğunun önemli bir göstergesidir.

Farkındayız! Lüks evlerinde, lüks arabaları ile hayatlarının lüks ihtiyaçlarından hiçbir şey kaybetmeyen bazı işverenler ile iktidar sahiplerinin yaşanılan sıkıntılara duyarlı olmasını ne yazık ki beklemeyiz.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

Hürrem’in sonu…

 

“Bazen hırsları o kadar kör ediyor ki insanın gözlerini,

 Ve bazen insan hırslarına yenilip o kadar acımasız oluyor ki…

Geçici makamların yüksekliğine kapılıp o kadar uzun zannediyor ki kendi boyunu,

 Adalet duygusu kalmıyor… Dünyanın adaletini bitiriyor, tüketiyor…

İşte o zaman, dünyanın adaletinin bittiği yerde, Allah’ın adaleti devreye giriyor..

Mesajı alan alsın.

Ve  umarım Allah’ın adalet terazisi devreye girmeden herkes kendine bir çeki düzen verir.”

 

ÖZDEMİR TOKEL

 


 

Bir maket uçak ve toplumun sabrıyla oynamak

 

“Geçtiğimiz günlerde “Yenidüzen” gazetesinin manşetinde KTHY ile ilgili çok anlamlı bir fotoğraf vardı.

Başbakan İrsen Küçük’e takdim edilen bir maket uçak…

 Bu uçak, güya yeni kurulacak “havayolumuzun” uçaklarından birinin maketiydi…

 “2011 Mart’ında, Nisan’ında, olmazsa yılsonuna kadar”, sahicisi gökyüzünde olacaktı.

 Sadece İrsen Bey’in eline verilmedi o maket uçak…

 Ulaştırma Bakanımız Ersan Bey de elledi bol bol o maketi…

 Hatta bu işe para yatıran “sermayedarlarımız”;

Düzenlenen merasimlerde çekilen “aile fotoğraflarında” medyaya gülücükler dağıttılar…

Belki de pek çoğu o merasimler sırasında içlerinden;

 “Ne akıllı adammışım be, devletin güvencesi, THY’nin desteği ve Türkiye’nin onayıyla kurulan ve yakında para basacak olan bu şirkete tam da zamanında balıklama daldım” diye geçirmişlerdir.

 Eğer içlerinden böyle geçirenler olmuşsa gerçekten;

 Zamanla kimin kime geçirdiğini anlamışlar ve onun için “tabanları yağlamışlardır”

 

ALİ TEKMAN

 


“Genç TV'de çalışma Bakanı SN. Şerife Ünverdi konuşuyor. "Devlette çalışanlar 2008 sonrası sigortadan ikramiye alabiliyor" gibi alakasız cümleler kuruyor .Hatta cümle kuramıyor :)KKTC böyle bir bakan görmedi herhalde ortalık yıkılıyor…Okulda Türkçe dersindeki notunu çok merak ediyorum :))))”

 

Devrim Barçın’ın profilinden

 

 

***

 

“ Her ne kadar geçmişimizdeki acılar büyük olsa da, Yarına bakan umutlarımız inançlı ,güçlü ve dünden daha büyük olmalı!..”

 

İbrahim Erhalk’ın profilinden

 


 

 

Lefkoşa Belediyesi çalışanları 2 ayı aşkındır maaşlarını ödenmedi. Başbakan İrsen Küçük’ün sözü ile başlattıkları greve son veren çalışanlar, şimdi bir umut maaşları almayı bekliyor. Ancak, yapılan her girişim sonuçsuz kalıyor. Geçtiğimiz Pazartesi ödenme sözü alan ancak ödenmeyen çalışanlar, tepki ve çaresizlik içerisinde…

 

 


 

“1 Mayıs İşçi Bayramı ezilenlerin taleplerini meydanlarda haykırdığı birlik, mücadele, dayanışma günüdür. Bu günün anlam ve önemini değiştirmeye hiçbir kimsenin gücü yetmeyecek.  Ülkede emekçilerin her geçen gün yoksullaştığını, halktan topladığı vergilerle yeni makam araçları alanlar ise 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda piknik alanlarında mangal yakıp yiyip içti.”

 

Ahmet KAPTAN (KTAMS Başkanı)

 


 

FOTO YORUM

 

 

Kaçak telefonlara el konuldu, Tatar, gümrüğe teşekkür ederek, “İbret olsun” dedi. Peki yıllardır gümrüğü ödenmemiş Aslanbaba’nın aracına neden göz yumuluyor?  

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler