1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İRADEYE SAHİP ÇIKMA ZAMANI GELDİ'
İRADEYE SAHİP ÇIKMA ZAMANI GELDİ

'İRADEYE SAHİP ÇIKMA ZAMANI GELDİ'

Gökçebel, Koop-Süt’e atıf yaparak “halkın gerçek malı olan kurumların ayrıcalıklı siyasiler tarafından bilinçli bir şekilde yağmalanıp batırıldığını” belirtti ve “Kıbrıs Türk toplumunun varlığına, iradesine sahip çıkma zamanı gelmi

A+A-

 

 Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, Koop-Süt’e atıf yaparak “halkın gerçek malı olan kurumların ayrıcalıklı siyasiler tarafından bilinçli bir şekilde yağmalanıp batırıldığını” belirtti ve “Kıbrıs Türk toplumunun varlığına, iradesine sahip çıkma zamanı gelmiştir” dedi.
Yazılı açıklamasında, “Lefkoşa Türk Belediyesi grevi, toplumun önündeki perdeyi aralayarak pislikleri ortaya sermiştir” diyen Gökçebel, belediyeyle ilgili Sayıştay raporuyla da “yağma kapısının aralandığını” kaydetti.

“PEŞKEŞ ÇEKME SÜRECİ BAŞLATILDI”

Kooperatifin batırılması ve oluşturulan rant sistemine bağlı olarak birilerine peşkeş çekilmesi sürecinin başlatıldığını ifade eden Gökçebel, “Toplumumuzun en önemli başka bir üretim değeri yok edilerek Kıbrıs Türklerinin dizleri üzerine çökertilmesi girişimleri artırılmıştır. Her şeyi piyasa malı haline getiren, kar amacına dönüştüren neo liberal anlayış, güvenli gıda tüketimini de insanımızın elinden almak için yola çıkmıştır” ifadelerini kullandı.
Gökçebel, “yolsuzluk, yağma ve peşkeşin, hükümetin temel politikası olduğu; talimatı verenlerin de alanların da bu rejimden beslendiği ve yaşanan sorunları çözmek yerine yağma ve talanın sürekli hale geldiğini” dile getirdi.

 “Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportunun yasaklanması” uygulamasını da eleştiren Gökçebel, “Öğrencilerin daha ucuz eğitim hakkını gasp etmişler, faşizan bir şekilde gençlere yurt dışında burs vermekten vazgeçmişlerdir. Kıbrıs Türk gençlerine ambargoyu AKP ve işbirlikçisi UBP koymuşlardır” ifadelerini kullandı.

 

“HALKIMIZ UYUYOR GİBİ DAVRANARAK SONUNU BEKLEMEMELİDİR”

Gökçebel açıklamasında şu görüşlere de yer verdi: “Ülkemizde yaşananlar kokuşmuş sistemin göstergesidir. Koku, kangren olmuş bütün vücuttan gelmektedir. Sömürgeci, yok edici yeni liberal anlayışın temsilcileri ayrıcalıklarını devam ettirmek için yaratılan kokuşmuş rejimi korumak istemektedir. Halkımız uyuyor gibi davranarak sonunu beklememelidir.
Kıbrıs Türk toplumunun varlığına ve iradesine sahip çıkma zamanı gelmiştir. Kıbrıs Türk toplumu varlığını direnciyle sürdürecek güçtedir. Olanları seyretmeyecek, geleceğine sahip çıkacaktır; çıkmalıdır. Kaybolan değerlerimize Koop heliminin, peynirinin, sütünün, ayranının, meyve suyunun, tarımsal-hayvansal üretim çabalarının katılmasını ayağa kalkarak engellemelidir."

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler