1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İRADEMİZE EL ATANLARA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTELİM'
İRADEMİZE EL ATANLARA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTELİM

'İRADEMİZE EL ATANLARA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTELİM'

CTP-BG Genel Sekreteri Akansoy: Ben halkım diyen ve bu topraklarda var olmak istiyorum, diyen her Kıbrıslı Türk mitinge katılmalı

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Asım Akansoy, partilileri ve halkı, Sendikal Platform tarafından 31 Ekim Pazartesi günü düzenlenecek olan mitinge katılmaya çağırdı. Akansoy, UBP hükümetinin aldığı talimatlar doğrultusunda Kıbrıs Türk halkına uyguladığı dayatmaların halkın kimlik, kişilik ve var oluşuna bir saldırı haline geldiğine dikkat çekerek, irademize el atıp ipotek koymaya çalışanlara karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Sessiz kalmak, yok oluşu kabullenmektir” dedi.

UBP hükümetinin KKTC’yi sadece kaçak işçiliğe açmakla kalmayıp zaten bozulmuş olan demografik yapısının Kıbrıslı Türkler aleyhine daha da değiştirilmesini getirecek olan “Yabancılar ve Muhaceret Yasası” ile kendi ülkesinin insanı için en ufak bir kaygı bile duymadığını kanıtladığını kaydeden CTP-BG Genel Sekreteri, “Bir yandan her türlü kaçağa af getirip serbestleşme yaratacak, ülkedeki işsizliği kendi vatandaşının aleyhine daha da körükleyecek olan bu yasa aynı zamanda on binlerce yeni vatandaşlığa kapı açacaktır. Kıbrıs Türkünün kendi ülkesindeki iradesini elinden alacak olan bu yasayı kendi halkına layık gören UBP’ye gereken yanıt verilmelidir.” dedi.

Akansoy, “Ben halkım, sorumluluklarımın farkındayım. Kimliğimi, irademi, geleceğimi ipotek altına almak isteyenlere geçit vermeyeceğim, kendimle ilgili kararları kendim vermek istiyorum, kendi ülkemde azınlık olmak, gençlerimi göç yollarına düşürmek istemiyorum diyen herkes ayağa kalkmalı ve 31 Ekim Pazartesi günü saat 09.45’te Lefkoşa’daki eski PEYAK binaları önünde buluşarak bir halk olduğumuzu haykırmalı...” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 806 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler